جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مردمی بودن و موضوع محور بودن مهم‌ترین ویژگی‌های جشنواره ابوذر است - خبر

 

 

مردمی بودن و موضوع محور بودن مهم‌ترین ویژگی‌های جشنواره ابوذر است

مسؤول بسیج رسانه استان اردبیل گفت: ششمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذرماه سال‌جاری در اردبیل آغاز می‌شود و موضوع محوری و مردمی بودن از جمله ویژگی‌های این جشنواره است.

مردمی بودن و موضوع محور بودن مهم‌ترین ویژگی‌های جشنواره ابوذر است
علی لطفی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اردبیل که در محل بسیج رسانه استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان اردبیل برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در محورهای مشخص شده تا آخر آذرماه به دبیرخانه این جشنواره تحویل دهند و تاریخ دقیق اختتامیه به لحاظ شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا تا به امروز مشخص نشده است.
 
وی افزود: محورهای این دوره از جشنواره رسانه‌ای ابوذر جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، بصیرت‌افزایی و دشمن‌شناسی، مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه، مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه،کرونا و کمک مؤمنانه، ۴۰ سالگی دفاع مقدس، دستاوردهای انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه‌های اقدام و آخرین محور امیدآفرینی است که در حال حاضر جامعه بسیار نیازمند آن است.
 
مسؤول بسیج رسانه استان اردبیل با اشاره به بخش‌های جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان اردبیل بیان کرد: بخش‌های این جشنواره شامل خبر، گزارش مکتوب و تلویزیونی، مصاحبه، تیتر، مطالبه و یادداشت، عکس، کاریکاتور، اینفوگرافی، موشن گرافی و فیلم کوتاه ویژه شبکه‌های اجتماعی است.
 
پخش اختتامیه جشنواره از شبکه استانی سبلان
 
لطفی ادامه داد: پس از دریافت آثار و داوری آن طبق رایزنی‌های انجام یافته با مسؤولان صداوسیمای استان اردبیل در نظر داریم که اختتامیه این جشنواره از شبکه استانی سبلان پخش شده و آثار برتر از این طریق معرفی شوند و همچنین آن در شبکه‌های اجتماعی نیز آثار برتر معرفی خواهند شد.
 
وی با اشاره به اینکه امیدآفرینی در جامعه جزء ضروریات امروز است، تصریح کرد: امیدآفرینی یکی از مهم‌ترین موضوعات در وضعیت کنونی جامعه بوده و رسانه‌ها به عنوان دیپلماسی عمومی وظیفه سنگینی را بر دوش دارند و می‌توانند با توان و قدرت خود  قدم‌های مفیدی را بردارند و هم‌چنین در کنار آن در بحث‌های مختلف اعم از تحریم و تهاجمات دشمن و چگونگی رفتار و مقابله با شرایط کرونایی اقدامات اساسی انجام داده و ذهنیت‌های مفیدی را در جامعه ایجاد کرده و افکار عمومی را به سمت صحیح هدایت کند.
 
مسؤول بسیج رسانه استان اردبیل تشریح کرد: از آنجایی که کشور ما یک کشور انقلابی بوده و از این رو باید رسانه‌ها نیز انقلابی بوده و با تفکر انقلابی به فعالیت بپردازند و در طول سالیان گذشته مشاهده کرده‌ایم که هر زمانی که مردم انقلابی ایران، پای کار بودند موفقیت برای کشور حاصل شده و رمز موفقیت جشنواره ابوذر نیز مردمی بودن آن است.
 
وی اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های جشنواره ابوذر موضوع محوری است که موضوعات و محورهای آن برگرفته از منویات مقام معظم رهبری بوده و از این رو بیشتر موضوعاتی است که در پایه و اساس مردمی دارد.
 
لطفی عنوان کرد: امروزه در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا ما باید با تداوم فعالیت‌های خود اثبات کنیم که بیماری کرونا نمی‌تواند در ماموریت‌هایمان خللی ایجاد کند و با استفاده از روش‌های نوین، در این شرایط نیز هم‌چنان از امنیت و هویت جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به فراخوان آثار حوزه زن و خانواده تشریح کرد: فراخوان آثار حوزه زن و خانواده در محورهای نقش زنان و مادران در فرآیند آموزش درسی فرزندان در ایام کرونا، شیوه‌ها و راهکارهای حفظ و ارتقای روابط همسران در ایام کرونا، مدیریت اقتصادی هزینه‌های خانواده‌ها، نقش زنان در پیاده‌سازی سبک زندگی مطلوب ایرانی و اسلامی، تحقق سبک زندگی پیامبر و ائمه معصومین(ص) و تحکیم بنیان خانواده از طریق فرزندآوری است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس،‌وی گفت: این آثار باید در قالب‌های مصاحبه، یادداشت، گزارش خبری، اینفوگرافی و مقاله بوده و شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ آذر ناه به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.