جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

مراکز پزشکی آبدرمانی در استان اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

مراکز پزشکی آبدرمانی در استان اردبیل توسعه می‌یابد

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در راستای پزشکی آبدرمانی در استان در جریان سفر استاندار اردبیل به ترکیه تفاهم‌نامه همکاری انتقال دانش و فناوری در زمینه پزشکی آبدرمانی بین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه استانبول به امضا رسید.

مراکز پزشکی آبدرمانی در استان اردبیل توسعه می‌یابد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز ندایی گفت: در جریان سفر استاندار اردبیل و هیئت همراه به ترکیه تفاهم‌نامه همکاری انتقال دانش، تجارت و فناوری در زمینه پزشکی آبدرمانی بین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه استانبول به امضا رسید که از مهمترین اهداف آن توسعه پزشکی آبدرمانی در استان است.
 
وی توسعه کیفی آب‌های گرم معدنی در استان را از تاکیدات و برنامه‌های اساسی استاندار دانست و تصریح کرد: امضای این تفاهم‌نامه نیز در همین راستا بوده که پس از انجام مذاکرات و رایزنی‌های مقدماتی و بازدید از امکانات طرفیت در اردبیل و استانبول به امضا رسیده تا در این زمینه اقدام شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل توسعه گردشگری درمانی و کمک به تحقق بهتر برنامه زمستان بیدار را از مهمترین برنامه‌ها و اهداف امضای تفاهم‌نامه برشمرد و بیان کرد: در همین راستا در برنامه سفر هیئت استان اردبیل به استانبول بازدید از امکانات دانشگاه استانبول و مجتمع آبگرم درمانی استانبول و تجهیزات و فناوری‌های به کار رفته در این مجتمع‌ها انجام شود.
 
خدایی استفاده از تجربیات بین‌‌المللی و انتقال فناوری‌های به‌روز جهانی را از دیگر اهداف در این زمینه برشمرد و افزود: استفاده از توان و تخصص بالای جوانان مستعد و توانمند داخلی نیز برای توسعه استان در این زمینه دنبال می‌شود تا با ایجاد تحول در کیفیت خدمات آب‌های گرم معدنی زمینه برای افزایش درآمدزایی در منطقه فراهم شود که در راستای دستیابی به این مهم نخستین دانشکده آبدرمانی کشور نیز در سرعین آغاز به فعالیت می‌کند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالای استان اردبیل در حوزه آب‌های گرم معدنی گفت: با استفاده از این ظرفیت‌ها به دنبال جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی به استان هستیم و در کنار این موضوع افزایش مدت اقامت گردشگران در استان نیز با جدیت پیگیری می‌شود.