حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

مراکز مشاوره ازدواج در تمامی شهرستانهای استان اردبیل ایجاد می شود - خبر

 

 

مراکز مشاوره ازدواج در تمامی شهرستانهای استان اردبیل ایجاد می شود

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: مراکز مشاوره ازدواج در تمامی شهرستانهای استان اردبیل ایجاد می شود.

مراکز مشاوره ازدواج در تمامی شهرستانهای استان اردبیل ایجاد می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر نگاهی، سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان نمین اضافه کرد: به دنبال ایجاد مراکز مشاوره ازدواج در تمامی شهرهای استان هستیم و در این مسیر از فارغ التحصیلان رشته های مرتبط روانشناسی حائز شرایط دعوت می کنیم.

وی با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال سه سازمان مردم نهاد با اخذ مجوز از وزارت ورزش و جوانان در شهرستان نمین فعال شده است، ادامه داد: انتظار می رود با ترغیب جوانان و فعالان فرهنگی اجتماعی و همکاری دیگر دستگاه های مرتبط تعداد سازمان های مردم نهاد در این شهرستان افزایش یابد.

به گفته سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان براساس دستور العمل جدید وزارتی مراکز مشاوره مجوز دار از اداره ورزش و جوانان در مرحله پیش از ازدواج مشاوره رایگان ارائه می دهند.

نگاهی در خصوص آمارهای ازدواج و طلاق در شهرستان نمین تصریح کرد: نسبت طلاق به ازدواج در شش ماهه اول سال جاری در مقابل ۳.۵ ازدواج یک طلاق بوده است.

وی با تاکید بر اینکه سهم ازدواج در نمین از ابتدای امسال ۳.۸۲ درصد کل ازدواج استان را شامل می شود، یادآور شد: در واقع نسبت ازدواج به طلاق در شش ماهه اول سال در شهرستان نمین ۳.۵۹ درصد می باشد.