جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

مراکز فرهنگی کانون پرورش فکری استان اردبیل به کتاب‌های روز تجهیز شدند - خبر

 

 

مراکز فرهنگی کانون پرورش فکری استان اردبیل به کتاب‌های روز تجهیز شدند

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: ۳۳ مرکز فرهنگی هنری ثابت، سیار و پستی کانون این استان در طرح تامین محتوای یکپارچه مراکز کانون "تمیم" به کتاب‌های روز تجهیز شدند.

مراکز فرهنگی کانون پرورش فکری استان اردبیل به کتاب‌های روز تجهیز شدند
زعفر احدزاده گفت: با اجرای این طرح ۱۳۲ عنوان کتاب انتشارات کانون و سایر ناشران معتبر حوزه کودک و نوجوان به مراکز کانون سراسر استان ارسال شد.
 
وی افزود: ۷۰ عنوان از این کتاب‌ها شامل۵۰ عنوان کتاب نابینایان و ۲۰ عنوان کتاب آوا به منظور استفاده کودکان و نوجوانان دارای نیاز ویژه برای تجهیز کتابخانه مرکز فراگیر کانون استان قرار گرفت.
 
احدزاده گفت: تولید محتوای آموزشی از این کتاب‌ها نیز توسط مربیان مراکز کانون استان آغاز و آثار ارزشمندی تولید و در فضای مجازی عرضه شده است.
 
وی با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر پایه کتاب طراحی و اجرا می‌شود، افزود: یکی از مطالبات جدی خانواده‌ها از کانون افزایش عناوین کتاب‌ها به ویژه کتاب‌های تازه انتشار بود که این امر با توزیع این آثار محقق شده است.
 
او تشریح کرد: در مراکز فرهنگی هنری ثابت، سیار و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ۱۳ هزار جلد کتاب تخصصی کودک و نوجوان به صورت امانت در اختیار اعضای این مراکز قرار می‌گیرد.
 
"تمیم" عنوان طرحی است که بر اساس آن کتاب‌های ناشران برگزیده در جایزه کتاب ماه و سال و سرگرمی‌ها و اسباب‌بازی‌های منتخب در اختیار کتابخانه‌های کانون در سراسر کشور قرار می‌گیرد.