جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

مراکز آبدرمانی در استان اردبیل دایر می‌شود - خبر

 

 

مراکز آبدرمانی در استان اردبیل دایر می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با هدف توسعه پزشکی آبدرمانی، مراکز تخصصی در اردبیل دایر می‌شود.

مراکز آبدرمانی در استان اردبیل دایر می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به قابلیت‌های استان اردبیل در حوزه گردشگری سلامت، موضوع پزشکی آبدرمانی مورد تاکید است.
 
او افزود: از سال گذشته با چهره‌های علمی کشور‌های موفق در این حوزه رایزنی و در نهایت در سفر استاندار اردبیل به ترکیه، موضوع توسعه مراکز آبدرمانی با همکاری و مشارکت دانشگاه‌های ترکیه مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل تصریح کرد: بر همین اساس ۱۶ پزشک از استان اردبیل جهت آموزش دوره‌های تخصصی به ترکیه اعزام شده‌اند و قرار است بعد از اتمام آموزش‌ها نسبت به استقرار و ارائه خدمات پزشکی و درمانی در مراکز تخصصی از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.
 
فلاحی با اشاره به وجود ۱۱۰ چشمه آب گرم و سرد معدنی اظهار کرد: آب‌های گرم اردبیل به منزله چاه‌های نفت این استان هستند و با راه‌اندازی مراکز تخصصی آب‌های گرم می‌توان اقتصاد استان از قبل گردشگری را متحول ساخت.
 
او ادامه داد: از سوی راه‌اندازی مراکز می‌تواند بستری برای رونق گردشگری زمستانی استان باشد و اردبیل به عنوان مرکز گردشگری سلامت در منطقه شناخته شود.