جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مراودات ایران و آذربایجان از سر گرفته می شود - خبر

 

 

مراودات ایران و آذربایجان از سر گرفته می شود

استاندار اردبیل اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا، جلسات مشترک ایجاد شهرک صنعتی ایران و آذربایجان به تعویق افتاده بود که در آینده نزدیک جلسات و مروادات اقتصادی مجددا از سر گرفته می شود.

مراودات ایران و آذربایجان از سر گرفته می شود

اکبر بهنام جو اظهار کرد: با توجه به اینکه این ویروس با شیب نزولی در کشور ما و آذربایجان مواجه شده جلسات مشترکی را با مسوولان کشور همسایه برگزار خواهیم کرد‌.

او افزود: آغاز عملیات اجرایی بارانداز ریلی شهرستان پارس‌آباد مغان در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان نیز امسال در دستور کار قرار گرفته و با ریشه کن شدن ویروس کرونا روند فعالیت آن ادامه می یابد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه راه‌اندازی خط ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان و بر اساس موافقت راه‌آهن جمهوری اسلامی مرکز لجستیک و بارانداز ریلی در پارس‌آباد احداث می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه در هفته گذشته مشاوران بار انداز ریلی نقشه و طراحی این پروژه را تکمیل کرده اند افزود: نقشه و طراحی پروژه بار انداز ریلی توسط مشاورین ایرانی را تحویل راه آهن جمهوری اسلامی دادند که در کارگروه های تخصصی مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد و تصویب شود.

بهنام جو بیان کرد: تفاهم‌نامه ساخت پایانه تخلیه و بارگیری ریلی بین استانداری و شرکت راه‌آهن امضاء شده و پیش‌بینی می شود تا دو ماه آینده شروع امنیت اجرایی در محدوده شمال استان آغاز شود.

او ایجاد شهرک صنعتی مشترک و بار انداز ریلی را بستر توسعه برای استان برشمرد و افزود: اجرای این پروژه ها در توسعه تجاری و اقتصادی و همچنین افزایش تولیدات کشاورزی در منطقه را سبب می شود.