سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

مراسم پرفیض دعای عرفه در اردبیل برگزار می شود - خبر

 

 

مراسم پرفیض دعای عرفه در اردبیل برگزار می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مراسم پر فیض دعای عرفه روز سه شنبه ساعت 17 عصر همزمان با سراسر کشور در مصلی اربیل برگزار خواهد شد.

مراسم پرفیض دعای عرفه در اردبیل برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: همزمان این مراسم پرفیض در مساجد جامع شهرستان های استان اردبیل نیز برگزار خواهد شد و مراسم دعا خوانی و سخنرانی در خصوص فضیلت این روز در کنار مراسم دعا خوانی اجرا خواهد شد.

وی روز عرفه را روز نزول رحمت عام الهی عنوان کرد و افزود: قرائت دعای پرفیض عرفه، زمینه ساز تجلی مغفرت و آمرزش خدا نسبت به بندگان است که در این روز معنوی و مقدس، دل های بندگان الهی از شوق و خشیت، خاضع گشته و با تمام اخلاص و نهایت بندگی سر در آستان پروردگار نهاده و این دعای پر فضیلت را زمزمه می‌کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در بیان اهمیت اعیاد ماه ذیحجه تصریح کرد: دو عید مهم قربان و عرفه از ارکان عملی اسلام در آئین مقدس حج است و همه مسلمانان به آن اعتقاد دارند و در این روز مسرور بوده و اطعام می‌کنند و به همدیگر هدیه می دهند.

حجت الاسلام ستوده در فضیلت اعمال حج طی سخنانی بیان داشت: بهترین مکان برای بروز و ظهور ارزش های دینی، مراسم حج است که اقوام و ملیت های مختلف در یک مکان و زمان واحد و با هدفی واحد گرد هم می آیند.

به گفته وی یک جامعه شناس اگر بخواهد به مطالعه این اجتماع بپردازد، می بیند که همگی تقریبا اعمال واحدی را انجام می دهند و با هدف واحدی مشغول حج هستند.