جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

مراسم نکوداشت روز درختکاری در اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

مراسم نکوداشت روز درختکاری در اردبیل برگزار شد

همزمان با هفته منابع طبیعی، مراسم نکوداشت روز درختکاری با حضور امام جمعه اردبیل، شهردار، اعضای شورای شهر و برخی از مسئولان استانی در محوطه بقعه شیخ جبراِئیل برگزار شد.

مراسم نکوداشت روز درختکاری در اردبیل برگزار شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حمید لطف اللهیان در این مراسم تصریح کرد: 11 درصد بودجه شهرداری اردبیل در سال 97 به توسعه و گسترش فضای سبز برای رسیدن به سرانه مطلوب در اردبیل اختصاص یافته است. وی گفت: همکاری سمن ها و تشکل های غیر دولتی فعال مدنی در توسعه فضای سبز، مصداقی از موفقیت شهروندان در مدیریت شهری است و با بهره گیری از تجربه ی مفید سمن ها در سال های اخیر به توسعه فضای سبز و در نهایت توسعه پایدار دست خواهیم یافت.

شهردار اردبیل ادامه داد: رویکرد و هدف گذاری شهرداری اردبیل در توسعه فضای سبز شهر کاهش استفاده از منابع آب شرب، اصلاح شبکه آب شرب و تبدیل آن به آب خام و کاشت نهال های مثمر وغیر مثمر بومی متناسب با شرایط اقلیمی شهر اردبیل است.

آیت الله سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل نیز در این مراسم تصریح کرد: نگاه نسل به فضای سبز و منابع طبیعی باید تغییر یابد، چرا که هرچه صنعتی تر می شویم روز به روز عرصه تنگ ترمی شود وی با اشاره به این که با شروع آموزش به کودکان و دانش آموزان می توان نگاه و نگرش آنها را به صیانت و حفاظت از فضای سبز تغییر داد افزود: اقدام شورای شهر و شهرداری اردبیل در گام هایی که برای توسعه شهر در تمام ابعاد از جمله فضای سبز برداشته اند قابل تحسین است.

عاملی بیان کرد: ضروری است پارکی با عنوان بوستان ازدواج در اردبیل احداث شود تا زوج های جوان در اولین روز از ازدواج خود اقدام به کاشت نهال کرده و بر این باور باشند که با رشد وشکوفایی درخت کاشته شده، زندگی خود نیز به شکوفایی و بالندگی خواهد رسید.

نماینده ولی فقیه در اردبیل با کاشت نهال در محوطه بقعه شیخ جبرائیل از مسئولان شهری است تا توسعه فضای سبز را از این محل مقدس شروع کرده و با ساماندهی محوطه این مکان به عنوان هویت تاریخی و فرهنگی اردبیل، آن را به مکانی تاریخی و توریستی تبدیل کنند.

امام جمعه اردبیل با انتقاد از وضعیت نگهداری میراث باستانی استان اردبیل همچون بقعه شیخ کلخوران از مسئولان شهری خاست هرچه سریعتر فکری برای ساماندهی و توسعه این مکان کنند.