جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

مراسم نماز جمعه فردا در اردبیل برگزار نمی‌شود - خبر

 

 

مراسم نماز جمعه فردا در اردبیل برگزار نمی‌شود

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل گفت: با توجه به شرایط حاکم در استان و قرمز بودن وضعیت برخی از شهرستان‌ها فریضه واجب نماز جمعه فردا در اردبیل برپا نمی‌شود.

مراسم نماز جمعه فردا در اردبیل برگزار نمی‌شود

حجت‌الاسلام ناصر نصیری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل با اشاره به تداوم وضعیت قرمز در برخی از شهرستان‌های اردبیل گفت: طبق تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برگزاری فریضه واجب الهی نماز جمعه در شهرستان‌های با وضعیت بحرانی و قرمز برگزار نمی‌شود.

او با اشاره به این که در حال حاضر وضعیت اکثر شهرها بحرانی است افزود: در راستای مبارزه با این ویروس منحوس و ریشه‌کن کردن آن اعمال محدودیت‌های کرونایی همزمان با سراسر کشور در اردبیل نیز اعمال شده که انتظار می‌رود این محدودیت‌ها در کاهش این بیماری مؤثر واقع شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل گفت: انتظار می‌رود با همکاری مسئولان ستاد ملی کرونا شرایطی فراهم شود تا نمازگزاران استان بتوانند بدون هیچ مشکلی نماز جماعت را اقامه کرده و از فیض سیاسی و عبادی نماز جمعه بهره‌مند شوند.

نصیری ادامه داد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها عامل اصلی شیوع این بیماری است که به همین منظور از مردم خواهشمندیم برای حفظ سلامتی خود و دیگران در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشند.

او اظهار کرد: برگزاری فریضه واجب الهی نیز مقید به اصول ستاد مقابله با بیماری کرونا است که امیدواریم با کمک خداوند متعال هر چه زودتر با بیرون کردن این ویروس منحوس از کشورمان برگزاری فریضه واجب الهی در کشورمان بار دیگر میسر شود.