سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مراسم نخستین سالگرد آیت‌الله یکتایی برگزار شد - خبر

 

 

مراسم نخستین سالگرد آیت‌الله یکتایی برگزار شد

با حضور علما و اقشار مختلف مردم شهرستان خلخال، نخستین سالگرد رحلت آیت‌الله هبت‎الله یکتایی در خلخال برگزار شد.

مراسم نخستین سالگرد آیت‌الله یکتایی برگزار شد

با حضور آیت الله شبیری زنجانی  مشاور قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، طلاب حوزه علمیه جعفریه خلخال‌، اقشار مختلف مردم و جمعی از مسؤولان و کارکنان ادارات، مراسم نخستین سالگرد ارتحال حضرت آیت‌الله هبت‌الله یکتایی در مسجد جمعه خلخال برگزار شد.
در این مراسم که جمعی از مسؤولان استان‌های آذربایجان‌شرقی‌، زنجان و اردبیل نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام امیر رشتبری ضمن تسلیت سالگردارتحال این عالم ربانی اظهار کرد: آیت‌الله یکتایی دغدغه دین داشت و تا لحظات آخر عمر شریف خود دفاع از اسلام و حفاظت از انقلاب اسلامی را متذکر شد.
وی افزود: نقش تبلیغی، مجاهدت در کنار امام راحل در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و رهروی از رهبر معظم انقلاب از ویژگی‌های شخصیتی این عالم بزرگوار بود.
امام جمعه خلخال تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که آیت‌الله یکتایی را ماندگار کرد، علم و اخلاق وی بود چرا که علم خود را در راه حفاظت و مراقبت از اسلام و مردم صرف کرد.
وی وظیفه علما را سنیگن عنوان کرد و ادامه داد: وظیفه عالم، گرفتن دست بندگان و هدایت آنان در مسیر دشوار زندگی است که آن عالم عارف و ناصح مشفق به این وظیفه به درستی عمل کرد.
در مراسم سوگواری آیت‌الله یکتایی کلیپی از خدمات وی پخش شد و مداحان نیز به مدیحه سرایی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، آیت الله هبت الله یکتایی متولد 1302 بود که 50 سال از عمر خود را در تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام صرف کرد و با تأسیس حوزه علمیه جعفریه خلخال قدم‌های فرهنگی و تبلیغی بسیاری در نشر مفاهیم اسلامی و دینی برداشت.
وی در شهریور ماه سال 1395  در 93 سالگی دار فانی را وداع گفت.