سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مدیریت مصرف برق با صرفه جویی 10 درصدی - خبر

 

 

مدیریت مصرف برق با صرفه جویی 10 درصدی

جلسه هم اندیشی مدیران صدا و سیما و شرکت توزیع نیروی برق استان به منظور جلب مشارکت مردم در کاهش مصرف برق در محل دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد.

به گزارش    دفتر و روابطعمومی مرکز اردبیل، مدیر کل صداو سیمای مرکز اردبیل در این جلسه فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح برق را یکی از موثرترین روشها در مدیریت مصرف برق دانست و گفت: رسانه های عمومی خصوصا صداو سیما می تواند نقش موثری در کاهش میزان مصرف برق داشته باشد و حتما برنامه سازان این مرکز بیش از پیش در این حوزه فعالیت خواهند کرد.

دکترملا احمدی افزود: علاوه بر اطلاع رسانی در حوزه مصرف برق لازم است با همکاری و همراهی کارشناسان حوزه برق برنامه های مختلف در قالب های مستند، کلیپ و موشن گرافی تولید شود تا فرهنگ مصرف بهینه از انرژی برق در جامعه نهادینه شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل اطلاع رسانی به موقع و موثر رسانه ملی در حوزه مقابله با ویروس کرونا و همراهی مردم در این زمینه را یکی از نمونه های موفق آگاهی بخشی عمومی دانست وگفت در حوزه های مختلف با استفاده از ظرفیت رسانه می توان مشارکت عمومی مردم را جلب کردو با هزینه کم بسیاری از مشکلات را مرتفع کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هم با اشاره به فرارسیدن فصل گرم سال و بالارفتن مصرف برق خصوصا درمناطق گرمسیر کشور گفت: اگر مردم فقط 10 درصد از مصارف خود را مدیریت کنند مشکل قابل حل است.

قدیمی افزود: از ساعت 13تا 17 پیک مصرف برق است و اگراز وسائل پرمصرف برقی مثل اتو، ماشین لباس شویی، جاروبرقی و امثال آن استفاده نشود عملا مدیریت مصرف در حوزه خانگی اتفاق افتاده است.

وی گفت در حوزه صنعت و کشاورزی نیز تفاهم نامه هایی با مراکز تولیدی منعقد شده تا در ساعات اوج مصرف کمترین مصرف برق را داشته باشند مثلا در چاههای کشاورزی اگر از ساعت 13 تا 17 چاه کشاورزی خاموش باشد می توانند بقیه 20 ساعت شبانه روز را بصورت رایگان از برق استفاده کنند که مشوق خوبی برای کشاورزان است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بیشترین میزان مصرف برق در استان را درحوزه برق خانگی بیان کرد و افزود گرچه در سال 98 میزان مصرف برق صنعتی در استان 10 درصد نسبت به سال 97 افزایش داشت و این نشان دهنده افزایش سرمایه گذاری در حوزه صنعت در استان است اما همچنان مصرف خانگی بیشترین میزان مصرف برق دراستان است.