جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

مدیریت صحیح پسماند در اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

مدیریت صحیح پسماند در اردبیل اجرا می‌شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست و تامین سلامت مردم مدیریت صحیح پسماندهای روستایی و کشاورزی در اردبیل اجرا می‌شود.

مدیریت صحیح پسماند در اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رامین جمشید گفت: با توجه به ضرورت مدیریت صحیح و دفع اصولی زباله در مناطق روستایی، این جلسه با هدف بررسی وضعیت و شرایط دفع پسماندهای بخش ثمرین و برنامه‌های شرکت تعاونی دهیاران بخش ثمرین در زمینه جمع‌آوری و انتقال زباله‌ روستاهای تابعه و نیز امکانات و تجهیزات شهرداری تازه تاسیس ثمرین برای مدیریت پسماندهای شهر ثمرین تشکیل شد.
 
وی افزود: عوامل آلودگی خاک از جمله زباله‌ها و فاضلاب‌های صنعتی و خانگی از جمله مواردی است که در این زمینه باید بررسی‌ها لازم انجام شده و مدیریت صحیح پسماندهای شهری و کشاورزی مورد توجه باشد که انتظار می‌رود در این زمینه اقدامات و پیگیری‌های لازم انجام شود تا بتوانیم از آسیب رسیدن به محیط زیست جلوگیری کنیم.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل با بیان اینکه ثمرین اخیرا به شهر تبدیل شده و شهرداری آن نیز به تازگی تاسیس شده است، گفت: شهر ثمرین هنوز از بافت روستایی برخوردار بوده و اکثر مردم به دامداری مشغول هستند که این امر مدیریت پسماند این شهر را به دلیل حجم انبوه فضولات حیوانی و سایر پسماندهای کشاورزی با مشکل مواجه ساخته است.