جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مدیریت شهری اردبیل نیازمند تعامل با مردم است - خبر

 

 

مدیریت شهری اردبیل نیازمند تعامل با مردم است

استاندار اردبیل گفت: شهرداران برای موفقیت در اداره امور شهر نیازمند تعامل با مردم هستند.

مدیریت شهری اردبیل نیازمند تعامل با مردم است

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل صبح امروز در کارگاه آموزشی شهرداران استان اردبیل و گیلان گفت: در این مقطع زمانی شهرداری‌ها برای مدیریت مناسب باید از تجربیات موفق شهر‌های دیگر نیز استفاده کنند.

او افزود: با توجه به وجود بارندگی‌های زیاد در استان گیلان و بارش برف در استان اردبیل، لازم است این دو استان از تجارب هم استفاده و همکاری مشترکی در امور اداره شهر در مواقع بارش داشته باشند.

استاندار اردبیل جلب مشارکت‌های مردمی در اداره امور شهر را از جمله ضرورت‌های مدیریت شهری دانست و گفت: شهرداران باید بتوانند در تمام مواقع با مردم همکاری تنگاتنگی داشته و با مشارکت مردم اقدامات توسعه‌ای در شهر را اجرایی کنند.

بهنام جو با اشاره به افزایش جاده‌های چهارخطه در استان اردبیل از اجرای ۵۰ کیلومتر در سالجاری خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم سالانه تا پایان دولت ۵۰ کیلومتر به این میزان اضافه کنیم.

او بیان کرد: از ۷۴۰ کیلومتر جاده استان ۱۴۰ کیلومتر آن چهار خطه بود.

استاندار اردبیل تسهیل در رفت و آمد و تامین زیرساخت‌های ارتباطی از جمله راه‌ها را در ارتباطات مشترک اقتصادی و گردشگری بین استان‌های همجوار موثر دانست.

بهنام جو اظهار کرد: برخی محور‌های ارتباطی در جنوب استان از جمله مسیر ماسوله – ماجولان و کلور – درام که در دست اجرا هستند، در صورت تکمیل می‌تواند به عنوان محور‌های ارتباطی مهمی بین استان اردبیل و گیلان عمل کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در این دوره گفت: شهرداری‌های برای پیشرفت در حوزه مدیریتی خود نیازمند استفاده از پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی هستند.

فرزاد قلندری افزود: شهرداری‌ها با استفاده از شیوه‌های نوین مدیریت شهری می‌توانند اقدمات خود را بر اساس تکنولوژی روز انجام دهند.

او برگزاری دوره‌های آموزشی را از جمله گام‌های اولیه برای ارتقای دانش فنی در شهرداری‌ها دانست و بر استمرار آن تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: آموزش سرمایه گذاری برای پیشبرد سریع اهداف مدیریتی در شهر بوده و انتقال تجربیات بین شهرداران مناطق مختلف نیز می‌تواند در نیل به اهداف موثرتر عمل کند.

دوره آموزشی شیوه‌های نوین برف روبی شهری و جاده‌های مواصلاتی به مدت یک روز با حضور شهرداران استان اردبیل و گیلان در اردبیل برگزار شد.