جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل معرفی شد - خبر

 

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل معرفی شد

با حضور مسؤولین استانی و کشوری، کتابداران و فعالین این حوزه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل معرفی شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل معرفی شد

 با حضور مسؤولین استانی و کشوری، کتابداران و فعالین این حوزه بعدازظهر امروز مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل معرفی شد.

مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد: در طول ۵ سال اخیر تعداد اعضاءفعال کتابخانه‌های عمومی با ۲۴ درصد افزایش از ۴۶ هزار نفر به ۶۰ هزار نفر رسید، همچنین تعداد کتب موجود در کتابخانه‌های عمومی نیز با ۳۵ درصد افزایش از ۷۹۰ هزار نسخه به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه رسیده است.

رباب عزیزخانی با اشاره به افزایش تعداد کتابخانه‌های نهادی از ۴۵ واحد به ۶۰ واحد گفت: بطور میانگین در هر سال ۴ باب کتابخانه به بهره‌برداری رسیده است و در این زمینه رشد ۲۵ درصدی را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: شمارگان کتابخانه‌های مشارکتی نیز از ۱۲ کتابخانه به ۱۷ مورد رسیده است که در این زمینه هم رشد ۳۵ درصدی را شاهد هستیم.

مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با تشریح برنامه‌های انجام گرفته در سال‌های اخیر بیان کرد: هر سال ۱۰۰۰ برنامه فرهنگی به همت کتابخانه‌های استان اردبیل اجرا شد که جمعا شاهد برگزاری ۴ هزار و ۵۰۰ برنامه‌ی فرهنگی متنوع در استان اردبیل بوده‌ایم.

عزیزخانی کسب عناوین برتر در ارتقای کمی و کیفی انجمن کتاب خانه‌ها، برگزاری نشست‌های تخصصی کتاب در استان، توزیع رایگان کتاب، نخستین نشست‌های کتاب خوان کودک، پویش کتاب خوان مجازی، طرح همه باهم بخوانیم، مراسم چهلم قلم و نشست‌ها و گفتگو‌های مختلف در زمینه کتاب و کتابخوانی را از برنامه‌های اجرا شده در مدت فعالیت خود عنوان کرد.

در این مراسم همچنین مدیر کل جدید کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: فرهنگ، موتور محرک جامعه و کتابخانه‌ها زیر بنای توسعه جامعه هستند که ترویج کتاب و کتابخوانی سبب گسترش خردورزی، نیک‌اندیشی و کسب آگاهی‌های معنوی و مادی در جامعه می‌گردد.

پروانه رضا قلی زاده گفت:با بهره‌گیری از آموزه‌های رهبر معظم انقلاب و با مشارکت همدلانه کارکنان کتابخانه‌ها و همه‌ی جامعه‌ی علاقمند به کتاب نسبت به ترویج مطالعه و افزایش سرانه مطالعه در کشور اقدام خواهیم کرد.

وی از جمله برنامه‌های خود را برنامه‌ریزی در جهت نقش فرهنگی و اجتماعی کتابخوانه‌ها، کاهش آسیب‌های اجتماعی، برپایی گفتگوی کتاب برای تمامی اقشار، رونمایی از کتب شعرا و نویسندگان و ترویج مطالعه در مناطق محروم برشمرد.