جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل: اولویت در بازگشایی مدارس سلامت دانش‌آموزان است - خبر

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل: اولویت در بازگشایی مدارس سلامت دانش‌آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با تشریح پروژه مهر ۹۹ گفت: اولویت آموزش و پرورش این استان در بازگشایی مدارس بهداشت و سلامت دانش‌آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل: اولویت در بازگشایی مدارس سلامت دانش‌آموزان است

احمد ناصری اظهارداشت: ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی و هفتم متوسطه دوره اول به ترتیب در روزهای ۲۰ خرداد و ۱۶ تیرماه انجام شد و دانش‌آموزان پایه دهم متوسطه دوره دوم نیز از دوم مرداد در حال ثبت‌نام می‌باشند.

او با اشاره به اینکه در زمان ثبت‌نام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده و از تجمع در مدارس جلوگیری می‌شود، گفت: برای ثبت‌نام در دوره‌های میان پایه نیازی به حضور والدین در مدارس نیست و مدیران امور ثبت‌نام دانش‌آموزان در این پایه‌ها را انجام خواهند داد.

به گفته وی، ۷۰ درصد از دانش‌آموزان برای ثبت‌نام نیازی به حضور در مدارس نداشتند و از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دانش‌آموزی استان تنها ۸۰ هزار نفر در پایه‌های ورودی به مدارس مراجعه خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین با اشاره به حضور بیش از اندازه والدین در زمان ثبت‌نام مدارس هیات امنایی گفت: برای جلوگیری از ترافیک در این مدارس سامانه‌ای طراحی شده که حدود ۳۰ هزار مراجعه کاهش یافته است.

ناصری با عنوان اینکه اصل در آموزش و پرورش بر پایه آموزش حضوری است، تشریح کرد: با توجه به وضعیتی که در آن واقع شده‌ایم و نیز برای ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس با همکاری وزارت ارتباطات تمام مدارس استان به اینترنت پرسرعت متصل شده است.