سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

مدیران مدارس به روند ثبت نام شتاب دهند - خبر

 

 

مدیران مدارس به روند ثبت نام شتاب دهند

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مدیران مدارس باید به روند ثبت نام دانش آموزان در پایه اول، هفتم و دهم سرعت دهند تا دغدغه‌ای متوجه والدین و دانش‌آموزان نشود.

مدیران مدارس به روند ثبت نام شتاب دهند

احمد ناصری اظهار کرد: در پایه اول ابتدایی 85 درصد، هفتم 77 درصد و پایه دهم 40 درصد دانش‌آموزان ثبت نام کرده و آماده شروع سالتحصیلی هستند.

وی خاطرنشان کرد: باید اطلاعات دانش‌آموزان و مراحل ثبت نام آنها در سامانه سناد به ثبت رسیده و مدیران مدارس مراحل اولیه شروع سالتحصیلی را با تکمیل ثبت نام و پذیرش دانش‌آموزان انجام دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با توجه به شیوع کرونا عملیات ثبت نام دانش‌آموزان با مراجعه تدریجی خانواده‌ها به صورت آرام و در طی هفته به شکل منسجم انجام می‌شود که انتظار می‌رود این فرآیند تا اوایل شهریور ماه به سرانجام برسد.

ناصری مهلت ثبت نام برای دریافت کتب درسی را تا آخر مرداد ماه اعلام کرد و افزود: دانش‌آموزانی که سفارش کتب درسی خود را در سامانه به ثبت نرسانده‌اند تا 30 مرداد ماه فرصت دارند تا این کار را با همکاری مدیران مدارس انجام دهند.

وی ادامه داد: در سالتحصیلی آینده 250 هزار دانش‌آموز در 3 هزار واحد آموزشی و بیش از 10 هزار کلاس درس با همراهی 20 هزار معلم و جامعه فرهنگی وارد چرخه آموزش شده و تحصیل خود را به صورت حضوری و مجازی انجام خواهند داد.