رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

مددجویان اردبیلی ۲۵۱۱ مترمربع فرش بافتند - خبر

 

 

مددجویان اردبیلی ۲۵۱۱ مترمربع فرش بافتند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از بافت ۲۵۱۱ مترمربع فرش، قالی و گلیم توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد در ۹ ماهه سال‌جاری خبر داد.

مددجویان اردبیلی ۲۵۱۱ مترمربع فرش بافتند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه مجریان طرح قالیبافی ۲۵۱۱ متر مربع فرش، قالی، گلیم و تابلو فرش در ۹ ماهه سال‌جاری بافته‌اند، افزود: کمیته امداد با در اختیار قرار دادن مواد اولیه و ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به مجریان طرح‌های قالیبافی در تلاش است تا شرایط مناسب اقتصادی را برای آن‌ها فراهم کند.
 
وی با اعلام اینکه تولیدات مددجویان در زمینه قالیبافی بیش از ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان برآورد شده است، بیان کرد: قالی و فرش‌های تولیدی با کیفیت بالا و بسیار مرغوب به بازار عرضه می‌شوند که با تلاش‌های امدادگران این محصولات بی‌واسطه در اختیار خریداران قرار می‌گیرد تا بیشترین سود نصیب بافندگان تحت حمایت شود.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه قالیبافی یکی از مهم‌ترین طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان اردبیل محسوب می‌شود، افزود: توسعه مشاغل خانگی، علاوه بر درآمدزایی برای مددجویان تحت حمایت موجب می‌شود تا آن‌ها در کنار اعضای خانوار خود به کار مشغول باشند.
 
سیفی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از بافندگان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را زنان سرپرست خانوار، نوعروسان و دختران در آستانه ازدواج تشکیل می‌دهند، گفت: ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار در اولویتبرنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد تا در کنار خدمات حمایتی این نهاد، آن‌ها بتوانند گام‌های بلندی به سمت خوداتکایی بردارند.
 
وی با اعلام اینکه هم اکنون ۱۲۲۰ طرح فرش، قالی، ورنی و جاجیم در سطح این استان در حال اجرا است، بیان کرد: ۱۶۰۰ بافنده، تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که در طول اجرای طرح خدماتی مانند سنجش بینایی، بهسازی محیط کسب و کار و نظارت و ارائه مشاوره‌های تخصصی به آن‌ها ارائه می‌شود.