سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مدارس تا 30 درصد در شکل‌گیری شخصیت نوجوانان تأثیر دارند - خبر

 

 

مدارس تا 30 درصد در شکل‌گیری شخصیت نوجوانان تأثیر دارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مدارس 30 درصد درشکل گیری شخصیت کودکان تأثیر دارند و پس از آن خانواده و جامعه بیشترین سهم را به خود اختصاص می‌دهند.

مدارس تا 30 درصد در شکل‌گیری شخصیت نوجوانان تأثیر دارند

احمدناصری اظهار کرد: تحقیقات جدید نشانگر آن است که مدارس 30 درصد درشکل‌گیری شخصیت کودکان  و نوجوانان تأثیر دارند و پس از آن خانواده و جامعه بیشترین سهم را به خود اختصاص می‌دهند.
وی افزود: برای کاهش آسیب‌های  اجتماعی فضایی مناسب برای مشارکت اولیا ایجاد کرده‌ایم تا در زمینه پیگیری، توسعه و ارتقای تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان رابطه مستمری با خانواده‌ها داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: آموزش و پرورش دستور کاری خود را در مدارس و واحدهای آموزشی، چه در طرح برنامه‌های تصویب شده و  چه فوق برنامه، در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان قرار داده است.
ناصری با بیان اینکه دانش آموزان باید بتوانند دراجتماع خود را مدیریت کند،گفت: سعی ما بر این است که دانش‌آموزان به گونه‌ای در مدارس آموزش ببینند که قادر باشند در اجتماع رفتارهای منفی خود را کنترل کنند و از آسیب های اجتماعی نیز در امان باشند.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی تشریح کرد: مراکز مشاوره روانشناسی در مدارس استان اردبیل به صورت حرفه‌ای و گسترده فعالیت دارند که امیدواریم با بررسی مسائل دانش‌آموزان مشکل‌دار و با ارائه راهکارهایی از سوی مشاوران این مشکلات برطرف شود.