جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مدارس استان برای فعالیت در شرایط مختلف کرونایی آمادگی دارند - خبر

 

 

مدارس استان برای فعالیت در شرایط مختلف کرونایی آمادگی دارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای شروع تحصیلی و برقراری آموزش در شرایط مختلف کرونایی در مدارس این استان خبر داد.

مدارس استان برای فعالیت در شرایط مختلف کرونایی آمادگی دارند

احمد ناصری افزود: برنامه های مختلف آموزشی برای ارائه دروس و آموزش‌های حضوری و نیز در فضای مجازی مهیا شده که متناسب با وضعیت و شرایط موجود از نظر بیماری کرونا از سوی مسوولان و دبیران در  مدارس اجرایی خواهد شد.

وی  اظهارداشت: سال تحصیلی جدید از ۱۵شهریورماه شروع می‌شود و از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم توسط کارگروه‌های مختلف انجام شده است.

او افزود: در حالت اول اگر وضعیت سفید باشد فعالیت مدارس طبق روال سال‌های گذشته بصورت عادی انجام خواهد شد، اما در صورتی‌که وضعیت مرکز استان و سایر شهرستان‌ها زرد باشد نحوه فعالیت مدارس تغییر خواهد یافت طوری‌که روز پنجشنبه به روزهای فعال هفته اضافه شده و دانش‌آموزان مدارس نیز به ۲ گروه تقسیم خواهند شد.

وی گفت: با هدف کاهش تراکم دانش‌آموزی در کلاس و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گروه اول دانش‌آموزان سه روز در هفته و گروه دوم نیز سه روز بعدی هفته را در کلاس درس حاضر خواهند شد.

او افزود: در همین وضعیت زرد در مناطق روستایی و عشایری نیز که تراکم دانش‌آموزان کمتر است ، معلمان ،مدیران و راهبران آموزشی در مدارس حضور یافته و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به فعالیت آموزشی خواهند پرداخت.