جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

مدارس «گرمی» در اختیار پزشکان قرار گیرد - خبر

 

 

مدارس «گرمی» در اختیار پزشکان قرار گیرد

استاندار اردبیل گفت: مطب پزشکان در گرمی به خاطرکمبود جا و کوچک بودن عامل انتقال ویروس است و بایستی برای ویزیت مراجعان، مدارس این شهرستان بعد از ضد عفونی در اختیار پزشکان قرار گیرد.

مدارس «گرمی» در اختیار پزشکان قرار گیرد
اکبر بهنام جو در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان گرمی اظهار کرد: با توجه به اینکه مدارس تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند انتقال مطب پزشکان متخصص به مدارس باعث می‌شود تا مراجعان با رعایت فاصله در مدارس ویزیت شوند.
 
وی با بیان اینکه متأسفانه بیشتر مبتلایان با عدم رعایت بهداشتی و بی توجهی دچار این ویروس می‌شوند افزود: اگر با مردم در راستای توجیه و حساسیت موضوع خوب صحبت شود و مردم توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند این بحران مدیریت می‌شود.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه مردم تا اطلاع ثانوی در خانه بمانند، گفت: تنها راه چاره قطع زنجیره این ویروس است که باید با رعایت اصول بهداشتی و توصیه‌های متخصصان این امر از شیوع آن به سایر افراد پیشگیری شود.
 
وی افزود: شیوع ناگهانی ویروس کرونا سراسر کشور را درگیر کرده است و با همدلی و همکاری مردم با مسؤولان از این بحران نیز عبور خواهیم کرد.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید در اختیار فرمانداری‌ها با هماهنگی و محوریت مراکز بهداشتی باشند که در صورت نیاز از خدماتی تا راننده کمک حال ستاد پیشگیری باشند.
 
وی خانه درمانی را بهترین روش برای پیشگیری و بهبود دانست و گفت: افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند بهترین روش درمان در منزل در کنار خانواده است به شرطی که به دستورات متخصصان عمل کنند.
 
رئیس شورای اداری استان ادامه داد: این روش در شهرستان خلخال به خوبی اجرا شده و نمونه موفق مقابله با کرونا در این شهرستان با تدبیر فرماندار و مسؤولان بهداشتی رخ داده است.