جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مداح پیشکسوت و پیر غلام حسینی در اردبیل تجلیل می‌شود - خبر

 

 

مداح پیشکسوت و پیر غلام حسینی در اردبیل تجلیل می‌شود

آیین نکوداشت مداح پیشکسوت و پیر غلام حسینی اردبیل حاج رحیم حیدری در آستانه ماه محرم سال‌جاری برگزار می‌شود.

مداح پیشکسوت و پیر غلام حسینی در اردبیل تجلیل می‌شود

رئیس حوزه هنری استان اردبیل و دبیر اجرایی این مراسم عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری این آیین نکوداشت در اردبیل اظهار کرد: مراسم اصلی نکوداشت عصر پنجشنبه اول مهر ماه سال‌جاری در سالن مجتمع فرهنگی، هنری فدک با حضور مسؤولان ارشد استان، شاعران و مداحان برجسته کشوری و مردم حسینی اردبیل و با اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی برگزار می‌شود.

امیر رجبی تصریح کرد: بخش دوم این نکوداشت صبح جمعه دوم مهر ماه سال‌جاری با محوریت هیأت حسینی و با حضور هیأت‌های مذهبی اردبیل و اجرای برنامه به وسیله مداحان و شاعران برجسته استانی و کشوری در مسجد سرچشمه برگزار می‌شود.

وی گفت: حاج رحیم حیدری پیشکسوت مداحی و چهره محبوب جامعه حسینی اردبیل است که بدون شک از چهره‌های ماندگار پیرغلامان حسینی در سطح استان و کشور محسوب می‌شود و در طول عمر با برکت خود، نقش تأثیرگذار و شایانی در عرصه عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) داشته است.

دبیر اجرایی نکوداشت با برشمردن برخی از فضایل و سجایای اخلاقی حاج رحیم حیدری به عنوان یادگاری از سلسله بزرگان مداحی و تعزیه اردبیل، تعبد و دینداری و پایبندی وی به اصول و بایسته‌های صحیح مداحی و رعایت مبانی شرعی، اخلاقی، نظم و انضباط در اداره هیأت حسینی را الگویی ارزشمند برای شعرای آیینی، مداحان جوان و خادمان حسینی دانست.

رجبی بیان کرد: برگزاری مراسم نکوداشت استاد حیدری فرصتی مناسب برای طرح و بیان ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری این پیرغلام وارسته و حقیقی امام حسین (ع) است.

به گزارش خبرگزاری فارس، این مراسم با مشارکت معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری اردبیل، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری اردبیل، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، معاونت فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع)، صدا و سیمای مرکز اردبیل، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حوزه هنری استان اردبیل و هیأت‌های عزاداری و حسینی محلات اردبیل اول مهر ماه سال‌جاری برگزار می‌شود.