جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

محورهای توسعه گردشگری شمال غرب کشور تدوین می‌شود - خبر

 

 

محورهای توسعه گردشگری شمال غرب کشور تدوین می‌شود

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل گفت: ضرورت تدوین محورهای توسعه گردشگری شمال غرب کشور اولویت است و در این زمینه اهمیت به اقتصاد توریسم حائز اهمیت است.

محورهای توسعه گردشگری شمال غرب کشور تدوین می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر فلاحی بعد از ظهر امروز در بازدید مسئولان از میراث جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار داشت: ضرورت تدوین محورهای توسعه گردشگری شمال غرب کشور اولویت است و در این زمینه اهمیت به اقتصاد توریسم حائز اهمیت است.
 
وی با اشاره به این که باید قابلیت‌های کمتر شناخته شده استان‌ها را بهتر و اساسی‌تر معرفی کنیم بیان کرد: اهمیت به مقوله گردشگری در شهرها و روستاها به عنوان اولویت اساسی مطرح است و در این زمینه در نظرگیری توانمندی‌های استان نیز نباید مورد غفلت واقع شود.
 
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل گفت: اهمیت به مشارکت‌ها و همکاری‌ها به عنوان یک برنامه توسعه گردشگری فرابخشی حائز اعمیت است و می‌تواند ثمرات مثبتی به‌دنبال داشته باشد که این موضوع با در نظر گرفتن معرفی توانمندی‌های استان باید ادامه‌دار باشد.
 
فلاحی تصریح کرد: اردبیل برنامه‌های متنوعی برای توسعه اقتصاد گردشگری تعریف کرده و در این زمینه معرفی جاذبه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی در دستور کار قرار گرفته که به همین منظور شاهد رشد 2.5 برابری گردشگری در استان هستیم و این مسئله نیازمند تقویت تاسیسات گردشگری و تعریف زیرساخت‌های جدید است.
 
وی بیان کرد: در راستای صیانت از میراث فرهنگی استان با همکاری مدارس درصدد هستیم تا این مهم را از سنین پایین در جامعه نهادینه کنیم و تمرکز را بر روی سنین کم‌تر متمرکز کنیم که این موضوع نیز به نوبه خود حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه واقع شود و در راستای برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها از ظرفیت دانش‌آموزان استفاده شود.