جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

محل عرضه صنایع دستی زندانیان در اردبیل ایجاد می‌شود - خبر

 

 

محل عرضه صنایع دستی زندانیان در اردبیل ایجاد می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در خانه سپهرم اردبیل محلی برای عرضه صنایع‌دستی زندانیان در نظر گرفته شده است.

محل عرضه صنایع دستی زندانیان در اردبیل ایجاد می‌شود

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان اردبیل گفت: در راستای حمایت از جمعیت زندان‌های استان و حل بخشی از مشکلات اقتصادی آن‌ها توسعه برنامه‌های تولید صنایع‌دستی در زندان‌های استان مورد تاکید است.

او آموزش‌های صنایع‌دستی را زمینه‌ساز حرفه‌آموزی و افزایش تولید و اشتغال زندانیان دانست و بیان کرد: با آموزش تولید المان‌های اردبیل به زندانیان می‌توانیم شاهد تولید این المان‌ها و عرضه آن بین گردشگران ورودی به استان و از این طریق درآمد زایی برای زندانیان شویم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از تلاش برای بازاریابی و فروش محصولات تولیدی زندانیان خبر داد و گفت: در خانه سپهرم اردبیل محلی برای عرضه صنایع‌دستی زندانیان در نظر گرفته شده است که این امر می‌تواند زمینه برای توسعه فروش این محصولات را فراهم آورد.

فلاحی از راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ورودی‌های شهر اردبیل خبر داد و افزود: با توجه به مشکلات معیشتی خانواده‌های زندانیان می‌توانیم در این بازارچه‌ها غرفه‌هایی برای فروش تولیدات آن‌ها اختصاص دهیم.