سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

محقق شدن بخش مهمی از مصوبات سفر دولت به اردبیل - خبر

 

 

محقق شدن بخش مهمی از مصوبات سفر دولت به اردبیل

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: بخش مهمی از مصوبات سفر رئیس جمهوری به اردبیل در سال 93 محقق شده است.

محقق شدن بخش مهمی از مصوبات سفر دولت به اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد شریعتمداری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: در این سفر پروژه های سفر دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیم هایی برای اجرایی شدن معدود پروژه های مشکل دار گرفته شد.

وی با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل - میانه گفت: وزارت راه وشهر سازی اجرای این پروژه را در دستور کار دارد و تابه حال برای اجرای آن با چند شرکت خارجی از طریق فایناس وارد مذاکره شده است. معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: برای ادامه پروژه راه آهن اردبیل 290 میلیون یورو نیاز بوده و قرار است از طریق فایناس توسط سرمایه گذاران خارجی اجرا شود.

شریعتمداری درخصوص پروژه پتروشیمی اردبیل نیز گفت: مسایل و مشکلاتی در زمینه سهم شرکای پروژه وجود دارد که این امر نیز بررسی و قرار شد بصورت جدی موضوع پیگیری شود. وی با اشاره به سرمایه گذاری بزرگ دولت در مهار آب های مرزی و نیز پروژه های آب و خاک استان اظهار کرد: یک میلیارد دلار از هشت میلیارد دلار اعتبار تخصیصی در کشور به استان اردبیل تعلق گرفته و هم اکنون در طرح های اجرایی استان سه هزار و 500 نفر مشغول کار هستند.

معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد: که دولت به توسعه متوازن در کشور توجه دارد و در این راستا مناطق محروم کشور و تقویت زیرساخت های آن از جمله در روستا در اولویت برنامه های دولت است. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز گفت: کارهای بزرگی در سه سال گذشته در استان صورت گرفته و سرمایه گذاری های بزرگی نیز در استان در حال انجام است.

آیت ا... عاملی با بیان اینکه استان اردبیل دارای قابلیت های غنی برای رشد و توسعه می باشد خواستار توجه هر چه بیشتر دولت و سرمایه گذاری مناسب در استان شد. وی توازن در توسعه کشور را ضروری دانست و خواستار فعال شدن پروژه راه آهن و تجدید نظر در لغو گمرک اصلاندوز از فهرست گذرگاههای مصوب شد.

در سفر استانی دولت در مرداد ماه 93 به اردبیل، اجرای 76 پروژه در حوزه های مختلف عمرانی، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی ، گردشگری، بهداشت و درمان، منابع آب، حمل و نقل، مسکن، عمران شهری و روستایی، حوادث غیرمترقبه و انرژی با اعتبار سه هزار و 210 میلیارد ریال به تصویب رسیده بود.