سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

محققان دانشگاه آزاد اردبیل ۳۲ محصول فناور وارد بازار کردند - خبر

 

 

محققان دانشگاه آزاد اردبیل ۳۲ محصول فناور وارد بازار کردند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: ۳۲ محصول فناور توسط دانشجویان و محققان این دانشگاه وارد مرحله تجاری‌سازی و بازار شد.

محققان دانشگاه آزاد اردبیل ۳۲ محصول فناور وارد بازار کردند

دکتر اسحاق رسولی اظهارداشت: ساخت ال‌ای‌دی هوشمند با بالاترین بهره نوری در کشور ، ساخت دستگا ه خشک‌کن گیاهان دارویی و دستگاه اسانس‌گیری میوه و رنگ‌های طبیعی خوراکی و تسمه تایمر هوشمند خودرو از جمله این محصولات است.

وی گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان مساله‌گرایی ،کارآفرینی و فناری می‌باشد و در تمامی برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این  سه اصل در نظر گرفته شده است.

رسولی افزود: هم‌اکنون ۵۰ واحد فناور و۲ شرکت دانش‌بنیان در مناطق مختلف استان در حال فعالیت می‌باشند.

وی اضافه‌کرد: بر اساس برنامه تدوین شده مراکز و واحدهای دانشگاهی در مناطق مختلف استان ملزم به نیازسنجی و مطالعه مسائل راهبردی منطقه خود شده‌اند و هر واحد شهرستانی باید به چند مساله راهبردی  ورود پیدا کند.
 

وی تشریح کرد: در واحد مشگین‌شهر نیز مطالعه و مدیریت بهره‌وری آب و انرژی دامنه‌های سبلان در نظر گرفته شده و به همین منظور مرکز تحقیقات و انرژی آب در استان ایجاد شده است.

وی از دانشجویان ایده‌پرداز در مراکز و واحدهای دانشگاهی و سایر جوانان خارج از دانشگاه خواست ایده‌های خود را به مراکز رشد دانشگاه ارائه کنند تا پس از داوری علمی مورد حمایت قرار گرفته و زمینه تجاری‌سازی ایده‌های ارائه شده فراهم شود.