جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

مجوز راه‌اندازی ۱۲۰ صنایع تبدیلی کشاورزی در اردبیل صادر شد - خبر

 

 

مجوز راه‌اندازی ۱۲۰ صنایع تبدیلی کشاورزی در اردبیل صادر شد

استاندار اردبیل گفت: مجوز راه‌اندازی ۱۲۰ صنایع تبدیلی کشاورزی در اردبیل صادر شد و بازنگری اساسی برای تاثیرگذاری بیشتر این صنایع در حوزه اقتصاد و اشتغال انجام می‌شود.

مجوز راه‌اندازی ۱۲۰ صنایع تبدیلی کشاورزی در اردبیل صادر شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی در اردبیل اظهار داشت: مجوز راه‌اندازی 120 صنایع تبدیلی کشاورزی در اردبیل صادر شد و بازنگری اساسی برای تاثیرگذاری بیشتر این صنایع در حوزه اقتصاد و اشتغال انجام می‌شود.
 
وی با اشاره به این که 255 واحد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در اردبیل راه‌اندازی شده است گفت: صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی برای ما حائز اهمیت است تا بتوانیم گام اساسی در پویایی اقتصاد منطقه برداریم.
 
وی تصریح کرد: جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت بررسی وضعیت صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی برگزار شد و در این جلسه مصوب شد که متولی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی به جهاد کشاورزی واگذار شود در حالی که در گذشته بر عهده صنعت و معدن و جهاد کشاورزی بود.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل ظرفیت اساسی در بخش کشاورزی دارد و مهم‌ترین برنامه ما این است که محصولات تولیدی استان را از خام فروشی درآوریم و بتوانیم با صنایع تبدیلی علاوه بر ایجاد اشتغال گام اساسی در توسعه اشتغال برداریم.
 
وی تصریح کرد: ظرفیت تولید محصولات کشاورزی 3 میلیون و 800 هزار تن است که با بهره‌برداری از پایاب خداآفرین یک میلیون تن نیز به این میزان افزایش می‌یابد.
 
بهنام‌جو گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع تبدیلی را بسیار مهم برشمرد و گفت: این امر می‌تواند برای استان حائز اهمیت باشد چرا که اردبیل ظرفیت بالایی در تولید محصولات کشاورزی دارد.