سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مجموع بزرگراه‌های استان اردبیل به ۱۸۵ کیلومتر رسید - خبر

 

 

مجموع بزرگراه‌های استان اردبیل به ۱۸۵ کیلومتر رسید

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: سال گذشته مجموع بزرگراه‌های استان ۱۳۴ کیلومتر بود که امسال این میزان به ۱۸۵ کیلومتر ارتقا یافته است.

مجموع بزرگراه‌های استان اردبیل به ۱۸۵ کیلومتر رسید
محبوب حیدری گفت: در سه سال گذشته 368 میلیارد تومان برای توسعه بزرگراه‌های استان و نیز راه‌های فرعی و اصلی تزریق شده که خوشبختانه این اعتبارات توانسته در توسعه شریان‌های ارتباطی استان نقش بسیار حائز اهمیتی ایفا کند.
 
وی با اشاره به این که سال گذشته 331 کیلومتر بر مجموع ردیف اعتباری راه‌های شریانی استان افزوده شده بود بیان کرد:  امسال نیز 127 کیلومتر بر ردیف ملی راه‌های استان در جذب اعتبارات افزوده شد که این موضوع شرایط مطلوبی را در پیشرفت پروژه‌ها به‌وجود آورده است.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مطالعات راه‌های استان با هدف ارتقای بزرگراه به میزان 254 کیلومتر نیز انجام یافته که در این زمینه 72 کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی مطالعه شده و 426 کیلومتر بزرگراه ، 130 کیلومتر در بحث راه‌های اصلی و فرعی در دست مطالعه داریم.
 
حیدری تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور برای توسعه بزرگراه‌های استان 335 میلیارد تومان و 55 میلیارد تومان برای راههای گردشگری استان اعتبار مصوب شده که این مبلغ نیمی از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان است که با جذب آن راه‌های مواصلاتی استان ایمن خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی اظهار کرد: انتظار می‌رود با تخصیص این اعتبارات و تلاش‌های پیمانکاران شاهد توسعه استان در آینده‌ای نزدیک باشیم که این موضوع در حال حاضر به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است و می‌تواند در توسعه استان نقش شایانی ایفا کند که امیدواریم مورد توجه واقع شود.