رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

مجریان طرح‌های گردشگری اردبیل تسهیلات ویژه می‌گیرند - خبر

 

 

مجریان طرح‌های گردشگری اردبیل تسهیلات ویژه می‌گیرند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تسهیلات ویژه به طرح‌های گردشگری با پیشرفت بالای ۲۵ درصد در اردبیل ارائه می‌شود.

مجریان طرح‌های گردشگری اردبیل تسهیلات ویژه می‌گیرند

نادر فلاحی افزود: این تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ به طرح‌های سرمایه‌گذاری که حداقل ۲۵ درصد پیشرفت دارد ارائه می‌شود.

او اظهارداشت: با توجه به اهمیت گردشگری در توسعه اقتصادی مناطق از طرح‌های سرمایه‌گذاری استقبال شده و علاوه بر صدور مجوزها و تامین زیرساخت‌ها تسهیلات مناسب نیز ارائه می‌شود.

وی گفت: صدور مجوزها در کمترین زمان انجام می‌شود و انتظار می‌رود بانک‌ها نیز در اعطای تسهیلات توجه ویژه به پروژه‌ها داشته باشند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر ۳۲ واحد هتل با بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ تخت، ۸۷ واحد هتل آپارتمان با بیش از پنج هزار و ۴۰۰ تخت، ۹۸ واحد مهمانپذیر با بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تخت، سه واحد کمپینگ گردشگری با ۴۰ تخت، ۲ واحد مجتمع گردشگری با ۱۵۰ تخت و ۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی با ۵۰ تخت در خدمت گردشگران استان اردبیل است.

تعداد گردشگران ورودی به استان اردبیل در سال گذشته حدود هشت میلیون نفر بوده و شهرستان سرعین به عنوان قطب مجتمع‌های آبدرمانی کشور نقش موثری در رونق گردشگری این استان دارد.