سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مجتمع نوآوری در اردبیل راه‌اندازی شد - خبر

 

 

مجتمع نوآوری در اردبیل راه‌اندازی شد

مجتمع نوآوری استان اردبیل روز سه‌شنبه با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری راه‌اندازی شد.

مجتمع نوآوری در اردبیل راه‌اندازی شد
حبیب ابراهیم‌پور ، رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل روز سه‌شنبه در آیین افتتاح این مجتمع از اختصاص  ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید و راه‌اندازی ساختمان و مجتمع مراکز نوآوری استان اردبیل خبر داد.
 
وی اظهار داشت: همزمان با سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری سه مرکز نوآوری عسل و فرآورده‌های آن، گیاهان دارویی و همچنین مرکز نوآوری انیمیشن، رسانه و بازی‌های رایانه‌ای راه‌اندازی شد.
 
به گفته وی، همچنین ۲ آزمایشگاه صنایع غذایی و بیوتکنولوژی هم با مشارکت بخش خصوصی در این سفر راه‌اندازی شد.
 
ابراهیم‌پور افزود: افتتاح مرکز خدمات و فناوری کسب و کار نوپا در اردبیل و رونمایی از داروی دیزالین و امضای قرارداد با کارخانه داروسازی و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی تهران نیز امروز انجام خواهد شد.
 
وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۱ شرکت دانش بنیان در استان فعال است و ۶۴ متقاضی جدید نیز در این زمینه درخواست خود را ارائه کردند.
 
رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل به مراحل ارزیابی و صدور مجوز برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: امیدواریم در این سفر مجوز راه‌اندازی ۱۰ شرکت دانش‌بنیان صادر شود.
 
ابراهیم‌پور از افتتاح مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل خبر داد و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا با همکاری دانشگاه‌ها فعالیت‌های مشترکی را با موضوع فناوری‌های جدید انجام دهیم.