سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

مجتمع دامپروری 6 هزار راسی در گرمی - خبر

 

 

مجتمع دامپروری 6 هزار راسی در گرمی

مجتمع دامپروری 6 هزار راسی در گرمی ایجاد می شود.

مجتمع دامپروری 6 هزار راسی در گرمی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل بنیاد مستضعفان استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل گفت: ایجاد مجتمع دامپروری 6 هزار راسی در شهرستان گرمی مغان در صورت تامین زمین مناسب به اجرا درمی آید.

محرم سلطانی صبح امروز در نشست با مسئولان گرمی مغان اظهار کرد: مراحل عملیاتی و اداری مقدماتی ایجاد مجتمع دامپروری در این شهرستان انجام شده و در صورت فراهم بودن شرایط اجرایی می‌شود..وی به ظرفیت‌های بی‌نظیر شهرستان گرمی مغان در حوزه کشاورزی و دامپروری اشاره کرد و افزود: بیشتر قابلیت‌های بخش کشاورزی شهرستان توسط این بنیاد شناسایی شده و با جدیت برای سرمایه‌گذاری در این حوزه ورود پیدا کردیم.

مدیرکل بنیاد مستضعفان استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل بر لزوم اختصاص زمین کافی از اراضی ملی برای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد و گفت: یکی از اهداف بنیاد مستضعفان ایجاد واحدهای تولیدی با بازدهی مناسب در مناطق محروم همچون شهرستان گرمی است..سلطانی بیان کرد: این بنیاد آمادگی ورود به همه حوزه‌های اجتماعی، صنعتی و کشاورزی در مناطق محرومی همچون شهرستان گرمی مغان است.

فرماندار گرمی مغان نیز در این نشست گفت: برای ایجاد مجتمع دامپروری 6 هزار راسی زیر نظر بنیاد مستضعفان در این شهرستان تمام شرایط لازم مهیاست..ابراهیم امامی افزود: امکان‌سنجی‌های لازم با بررسی زمین انتخابی با حضور کارشناسان بنیاد انجام شده و آماده واگذاری زمین مورد نظر هستیم..وی تصریح کرد: ایجاد چنین مجتمعی علاوه بر فراهم کردن صنایع جانبی و فرصت‌های شغلی، باعث تغییر و تحول اساسی در حوزه کشاورزی و دامپروری شهرستان گرمی مغان خواهد بود.

میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: کارشناسان بنیاد مستضعفان کشوراز نقاط مختلف شهرستان بازدید کردند که در نهایت یکی از مناطق گرمی برای ایجاد این مجتمع در نظر گرفته شده است..وی افزو: انتظار می رود علاوه بر این بحث، از سایر ظرفیت های این بنیاد در حوزه اجتماعی، صنعتی و کشاورزی در این شهرستان استفاده شود.

میرزاده تصریح کرد: بنیاد مستضعفان آمادگی دارد از صفر تا ۱۰۰ پروژه مدرن گاوداری ۶ هزار راسی را در عرض ۱۸ ماه به بهره برداری برساند..نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه مجوزهای لازم به صورت فوری اخذ شده و زیرساخت های لازم آغاز طرح ایجاد مجتمع دامپروری مهیا می شود افزود: برنامه اصلی ما بالفعل کردن ظرفیت های بی نظیر حوزه کشاورزی و دامپروری گرمی است. .مصاحبه با امامی فرماندار و میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی دارد.