سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

متمولین در این شرایط سخت اقتصادی ، باید قشر آسیب پذیر را دریابند - خبر

 

 

متمولین در این شرایط سخت اقتصادی ، باید قشر آسیب پذیر را دریابند

امام جمعه اردبیل گفت : متمولین در این شرایط سخت اقتصادی و معیشتی، باید قشر آسیب پذیر را دریابند.

متمولین در این شرایط سخت اقتصادی ، باید قشر آسیب پذیر را دریابند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی در خطبه های نماز جمعه افزود : در حال حاضر بخاطر تحریم ظالمانه آمریکا از یک طرف و بخاطر کرونا از طرف دیگر و گاهی بخاطر سوء مدیریت بعضی از مسئولین از طرف سوم، انسان های گرفتار در جامعه ما که عاجز از تأمین نیازهای ضروری هستند، زیاد شده اند و این امر، مسئولیت سختی برای متمولین درست کرده است.
 
وی با ذکر حدیثی از امام صادق (ع) گفت: اگر متمول به فقراء رسیدگی نکند، به امانت خیانت کرده است و معلوم است که با خیانت در امانت، آن امانت از دست انسان گرفته می شود.
 
امام جمعه اردبیل با یادآوری برگزاری جشن نیکوکاری در ایام پایانی سال ,ابراز امیدواری کرد با مشارکت فعال عموم مردم بویژه خیرین در این امر خداپسندانه , شاهد نهضت بزرگ احسان و انفاق در استان عاطفی اردبیل باشیم.
 
نماینده مردم استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها به تهدید اخیر ایران از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که گفته بود: "نخواهم گذاشت ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند چه با توافق و چه بدون توافق" ؛ اظهار داشت : این سخن، تهدید صریح ایران به حمله است و ما برای اینکه این تهدید را از ملت خود و کشور خود دفع کنیم , احتیاج به نفوذ منطقه ای و قدرت منطقه ای داریم.
 
آیت الله عاملی ادامه داد : پس آمریکا که می گوید شرط آمدن من به برجام قلع و قمع نفوذ منطقه ای ایران است، معنایش این است که می خواهم زمینه حمله بسیار آسان اسرائیل به ایران را فراهم کنم ؛ باید به آنها گفت ملت ما بسیار هوشیارتر از این است که این کلاه گشاد سرش برود.