رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

متقاضیان استفاده از انرژی خورشیدی ثبت‌نام کنند - صفحه اصلی

 

 

متقاضیان استفاده از انرژی خورشیدی ثبت‌نام کنند

متقاضیان استفاده از انرژی خورشیدی ثبت‌نام کنند


مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: متقاضیانی که قصد بهره‌مندی از انرژی خورشیدی را دارند باید ثبت‌نام کرده و از مزایای بهره‌مندی از انرژی‌های نو استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از انرژی خورشیدی ثبت‌نام کنند

علیرضا علیزاده اظهار کرد: ما در قالب این طرح بعد از پایان زمان ثبت‌نام متقاضیان که 18 آذر ماه تعیین شده است با احصای ثبت‌نام‌کننده و بررسی شرایط محل سکونت آنها در صورت تصویب با نصف بها دستگاه تولید انرژی خورشیدی را در پشت بام آنها نصب می‌کنیم که ظرفیت آن یک کیلو وات خواهد بود.

وی با بیان اینکه متقاضیان باید شرایط پیش‌بینی شده را داشته باشند، افزود: اولین شرط مربوط به شخصی بودن املاک متقاضیان است و در کنار آن باید ساختمان نوساز بوده و برای انشعاب برق باشد و فضای مناسب برای بهره‌مندی از این انرژی خورشیدی را داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل تصریح کرد: کارشناسان ما محل مورد نظر متقاضیان استفاده از انرژی خورشیدی را بعد از احصای مشخصات ثبت‌نام‌کنندگان انجام داده و بعد از بازبینی محل و نقطه‌گذاری مناسب مجوز لازم برای نصب دستگاه در استفاده از انرژی خورشیدی صادر خواهد شد.

علیزاده مزایای استفاده از انرژی خورشیدی را به جای انرژی‌های فسیلی کم هزینه بودن و دسترسی آسان و دایمی به انرژی خورشیدی اعلام کرد و گفت: متقاضیان به راحتی می‌توانند از این انرژی استفاده کنند و در صورت نبود نور خورشید کافی از انرژی معمولی که در منازل وجود دارد استفاده خواهند کرد.

این مسئول بیان کرد: تا نصف بهای این دستگاه جدید که در پشت بام نصب می‌شود از متقاضیان گرفته می‌شود و نیم دیگر آن را دولت تقبل می‌کند و در محاسبه مصرف برق نیز سعی خواهیم کرد مزیت‌هایی را برای استفاده‌کنندگان انرژی خورشیدی در نظر بگیریم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل در پایان سخنان خود گفت: متقاضیان می‌توانند تا 18 آذر ماه نسبت به ثبت‌نام از طریق سایت و یا تلفن‌های ارائه شده اقدام کنند تا اطلاعات لازم نیز در اختیار آنها گذاشته شود چراکه امروز در تمام دنیا رسم بر استفاده‌های از انرژی‌های پاک و بدون آلاینده است که در این بین انرژی خورشیدی از جایگاه خاص و ارزش و اهیمت ویژه برخوردار است.