جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

متخلفان آبیاری مزارع با فاضلاب در اردبیل دستگیر شدند - خبر

 

 

متخلفان آبیاری مزارع با فاضلاب در اردبیل دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل از دستگیری ۲ فرد متخلف که اقدام به آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب کرده بودند، خبرداد.

متخلفان آبیاری مزارع با فاضلاب در اردبیل دستگیر شدند

فاضل عبدی گفت: کارشناسان پایش و ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست اردبیل ضمن پایش مزارع حومه تصفیه خانه فاضلاب شهری  ۲ نفر از متخلفان آبیاری مزارع با پساب تصفیه خانه فاضلاب را شناسایی و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب ممنوع است، افزود: این ۲ فرد متخلف با تشکیل پرونده برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی تحویل سیستم قضایی شدند.

وی اظهارداشت: محصول کشاورزی که با پساب فاضلاب تصفیه نشده آبیاری و وارد بازار شود به هیچ عنوان قابل تشخیص نیست و مضرات زیادی برای سلامتی جامعه دارد.

عبدی با اشاره به اقدامات محیط زیست برای افزایش آگاهی مردم بویژه کشاورزان بیان کرد: کارشناسان و ماموران اجرایی محیط زیست برای ارتقای فرهنگ و اخلاق زیست محیطی اقدام به آموزش چهره به چهره با کشاورزان و بهره برداران کردند.

او ارائه آموزش‌های زیست محیطی در طول سال برای جوامع محلی، کشاورزان، عشایر، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا را از دیگر اقدامات محیط زیست برای ارتقای فرهنگ و اخلاق زیست محیطی ذکر کرد.