حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۷

ماه سامرا - نمایش محتوای صدا

 

 

ماه سامرا

 

گوینده: ویدا فرزانه

گزارشگر: عزیز علیپور

صدابردار: بهراد مرادپور

نویسنده: بهراد مرادپور

 

امام حسن عسکری (ع ) در سال 232هجری در مدينه چشم به جهان گشود .  به طور کلي دوران عمر 29ساله امام حسن عسکري (ع ) به سه دوره تقسيم مي گردد .دوره اول 13سال است که زندگي آن حضرت در مدينه گذشت. دوره دوم 10سال در سامرا قبل از امامت. دوره سوم نزديک 6 سال امامت آن حضرت مي باشد که سه سال از آن در زندان گذشت0 در سامرا).

 امام حسن عسکري (ع ) بيش از 29سال عمر نکرد ولي در مدت شش سال امامت ، آثار مهمي از تفسير قرآن و نشر احکام و بيان مسائل فقهي و جهت دادن به حرکت انقلابي شيعياني که از راههاي دور براي کسب فيض به محضر امام (ع ) مي رسيدند بر جاي گذاشت.

مقام والای یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، امام حسن عسگری (ع) در سالروز ولادت با سعادت آن حضرت، رادیو  اردبیل را بر آن داشت تا  به همین مناسبت اقدام به تهیه ویژه برنامه "ماه سامرا" کنند که برگرفته از دوران زندگی ایشان است .

باري ، امام حسن عسکري (ع ) بيش از 29سال عمر نکرد ولي در مدت شش سال امامت و رياست روحاني اسلامي ، آثار مهمي از تفسير قرآن و نشر احکام و بيان مسائل فقهي و جهت دادن به حرکت انقلابي شيعياني که از راههاي دور براي کسب فيض به محضر امام (ع ) مي رسيدند بر جاي گذاشت.

این برنامه در تلاش است تا ناگفته هایی هر چند اندک را از زندگی امام یازدهم شیعیان، بازگو کند و برای رسیدن به این منظور از حضور کارشناس در برنامه بهره می برد. گزیده ای از سخنان آن حضرت هم فرصت خوبی برای نمایاندن بخشی از داشته های ارزشمند آن حضرت است. در بخشی از برنامه هم از گزارش مردمی استفاده شده است. علاوه بر آن ، همخوانی ها و موسیقی های مناسب، زینت بخش برنامه است.

سال تولید: 1395