سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ماهیان قرمز و سبزه‌های نوروزی جمع‌آوری شد - خبر

 

 

ماهیان قرمز و سبزه‌های نوروزی جمع‌آوری شد

در روز طبیعت و به همت شهرداری اردبیل ماهیان قرمز و سبزه‌های نوروزی مردم جمع‌آوری شد تا از وارد آمدن خسارت به محیط طبیعی جلوگیری شود.

ماهیان قرمز و سبزه‌های نوروزی جمع‌آوری شد

امروز در روز طبیعت و از نخستین ساعات اکیپ‌های شهرداری در قالب طرح پویش مردمی دوستداران طبیعت اقدام به توزیع کیسه‌های زباله و کاور به کودکان و نوجوانان کردند تا زباله‌های طبیعت در روز طبیعت جمع‌آوری و در ازای تحویل کیسه زباله جوایزی به رسم یادبود به این کودکان و نوجوانان اهدا شود.

شهرداری در این برنامه خود بیش از 10 هزار کیسه زباله، 10 هزار کاور در بین کودکان و نوجوانان توزیع کرده و بیش از 5 هزار جایزه نیز برای ترغیب و تشویق کودکان و نوجوانان به آنها داده است.

در این حرکت که در چهار ورودی شهر اردبیل و منطقه شورابیل همچنان ادامه دارد شهرداری اردبیل در روز طبیعت به کمک زمین شتافت تا در آراستگی و پیراستگی محیط اطراف یاریگر هم‌وطنانمان باشد.

در کنار این اقدام جمع‌آوری ماهی‌های قرمز و سبزه نیز توسط شهرداری برای جلوگیری از آسیب‌رساندن به محیط زیست با همکاری و همراهی خود مردم انجام شد.

اما در قالب پویش مردمی دوستداران طبیعت که به همت و تلاش مجموعه شهرداری به ویژه روابط عمومی پرتلاش آن به انجام رسید پارکبانان کوچک خود سعی کردند تا در روز طبیعت در این امر خداپسندانه مشارکت کرده و با توجه به طولانی بودن زمان تجزیه مواد پلاستیکی و شیشه سعی کردند با شعار «با طبیعت مهربان باشیم» در جمع‌آوری زباله‌ها یاریگر شهرداری باشند.

در کنار ایستگاه‌های تحویل زباله در ورودی شهر اردبیل در روز طبیعت به همت شهرداری نمین و انجمن مهر امید طرح «طبیعت زباله نیست» برگزار شد که در روز دوم اجرای این طرح دوستداران طبیعت در منطقه فندقلوی نمین عملیات پاک‌سازی را انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در روز گذشته به همت شهرداری نمین و انجمن مهر امید بیش از 4 تن زباله از جنگل فندقلو جمع‌آوری شده بود که امروز نیز از دقایقی پیش جمع‌آوری زباله در این منطقه آغاز شده و در یک حرکت فراگیر تلاش بر زیباسازی محیط پیرامونی است.