سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مانور سراسری تعمیرات شبکه توزیع برق استان اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

مانور سراسری تعمیرات شبکه توزیع برق استان اردبیل برگزار شد

مانور تعمیرات و بهینه سازی شبکه برق استان اردبیل با رویکرد تعدیل روشنایی معابر همزمان با سراسر کشوربرگزار شد.

مانور سراسری تعمیرات شبکه توزیع برق استان اردبیل برگزار شد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل هدف از برگزاری این مانور را تعدیل میزان مصرف روشنایی معابر، بهبود سطح ولتاژ مشترکان، افزایش تاب آوری شبکه، بازآرایی و بهینه نمودن شبکه موجود، کاهش طول شبکه فشار ضعیف، کاهش تلفات انرژی و افزایش رضایتمندی مشترکان عنوان کرد.

مهندس حسین قدیمی افزود: این مانور با حضور ۱۲۶ نفر در قالب ۳۸ اکیپ عملیاتی و با استفاده از ۲۰ دستگاه بالابر روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه و روز جمعه ۲۸ آذرماه به مدت ۲ روز در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: این رزمایش سراسری به منظور سنجش میزان آمادگی پرسنل شاغل در صنعت برق و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ۹ نقطه استان اردبیل به صورت همزمان در حال برگزاری است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بیان کرد: محدوده اجرای عملیات در سه نقطه شهر اردبیل و در خیابان خیرین، خیابان کشاورز، شهرک رضوان و در مدیریت برق پارس آباد محدوده اجرا در پشت بازاچه ، روستای گوشلو و روستای آغدام در حال برگزاری است.

قدیمی همچنین روستای آقا محمد بیگلو در محدوده مدیریت برق گرمی، خیابان سی‌متری در محدوده مدیریت برق خلخال و خیابان شهید زارع سرعین را از دیگر مکان‌های اجرای این عملیات برشمرد.

وی تعدیل پنج مگاوات توان با یک درمیان کردن ۲۷ هزار و ۴۰۰ چراغ معابر اصلی، نصب یک دستگاه اتوبوستر جهت بهبود ولتاژ مشترکان در منطقه هشتجین خلخال و تبدیل سیم مسی فرسوده به کابل خودنگهدار به طول ۱۰ کیلومتر را از جمله اقدامات انجام شده در این مانور عنوان کرد.

وی احداث ۶ دستگاه پست هوایی،جابه جایی و متعادل سازی بار فیدرها، کاهش شعاع تغذیه پست ها و اصلاح ولتاژ ۱۰ هزار مشترک را از دیگر اقدامات انجام شده در این رزمایش ذکر کرد.