جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

مانور ساعت صفر در شهرستان نیر برگزار شد - خبر

 

 

مانور ساعت صفر در شهرستان نیر برگزار شد

مانور ساعت صفر با سناریوی وقوع حادثه فرضی روز سه‌شنبه در روستای شیرین‌بلاغ شهرستان نیر برگزار شد.

مانور ساعت صفر در شهرستان نیر برگزار شد

سرپرست فرمانداری نیر در این مانور گفت: تماس‌هایی با ادارات عضو ستاد بحران منطقه انجام شد و مدیران در بازه زمانی مشخص خود را به این روستا رساندند.

شجاع اقبالی افزود: پس از اعلام شروع این مانور توسط فرمانداری با پلیس ۱۱۰  تماس گرفته شد و پلیس ۱۱۰ شهرستان اولین ارگانی بود که سر صحنه حاضر شد ، پس از آن پلیس راهور دومین ، هلال احمر و اورژانس به ترتیب اعلام حضور کردند.

وی تصریح کرد: این مانور با هدف آمادگی نیروهای امدادی، تقویت توان عملیاتی، هماهنگی بین بخشی و بررسی نقاط ضعف دستگاه‌های عضو ستاد بحران شهرستان نیر برگزار شد.

سرپرست فرمانداری نیر با بیان اینکه برگزاری این مانور بدلیل قرار گرفتن واقعی واحدهای امدادی در شرایط بحران تمرین بسیار مناسبی بود، اضافه کرد: عملکرد واحدهای امدادی در این مانور قابل قبول بود اما این به معنای قرار داشتن آنها در وضعیت آمادگی کامل نیست و باید در این خصوص تمهیدات بیشتری اندیشیده شود.

او از مسوولان اداراتی که قبل از موعد مقرر خود را به محل حادثه فرضی رساندند قدردانی و از برخی مدیران به دلیل دیر حاضر شدن در محل حادثه فرضی انتقاد کرد و گفت: این موضوع با مسوولان استانی مطرح خواهد شد.

وی تاکید کرد که آمادگی دستگاه‌های اجرایی باید به گونه‌ای باشد که مسوولان در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به محل حادثه برسانند.