سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

مانور تمرین پناه‌گیری در خانه‌های هلال اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

مانور تمرین پناه‌گیری در خانه‌های هلال اردبیل برگزار شد

مانور تمرین ، آمادگی و پناه‌گیری در زلزله در ۲۸ خانه هلال استان اردبیل برگزار شد.

مانور تمرین پناه‌گیری در خانه‌های هلال اردبیل برگزار شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در این مانور توان امدادی امدادگران در خانه هلال روستا‌های معصوم‌آباد و آقچه‌کند در اردبیل، خانه هلال روستا‌های مرادلو، انجیرلو و قره‌قاسملو در بیله‌سوار، خانه هلال روستا‌های تکله و خان‌قشلاقی در پارس‌آباد، خانه هلال خلخال، خانه هلال روستا‌های آتشگاه و علیداشین در سرعین، خانه هلال روستای فاراب در کوثر، خانه هلال روستا‌های اینی علیا، کلان و دیزج در گرمی، خانه هلال روستا‌های جبه‌درق، لمبر و میرکندی در مشگین‌شهر، خانه هلال ننه‌کران، دولت‌آباد، حور، نوجه‌ده، عنبران و آبی‌بیگلو در نمین و خانه هلال کورائیم، ویرثق، کندوان، قره‌شیران و دیمان در نیر ارزیابی شد.
 
عزت‌الله ضربی اظهارکرد: برگزاری برنامه‌های آموزشی با توجه به اولویت خانه‌های هلال برای جمعیت هلال احمر و نقش موثر آن در افزایش آموزش‌های امدادی برای مردم مناطق دوردست، مراکز دهستان‌ها و بخش‌های استان مورد تاکید است.
 
او ادامه داد: این مانور‌ها با هدف افزایش مهارت نیرو‌های امدادی، افزایش آگاهی و بررسی کارایی برنامه‌های آمادگی، مقابله و ارزیابی در زلزله ادامه خواهد یافت.
 
برگزاری دوره‌های آموزشی در خانه‌های هلال
 
ضربی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در خانه‌های هلال خاطر نشان کرد: برگزاری مانور زلزله در خانه‌های هلال در زمان حوادث کارایی خود را نشان خواهد داد و افرادی که آموزش می‌بینند، می‌توانند قبل از رسیدن نیرو‌های امدادی اقدامات امدادی و حیاتی را انجام دهند.
 
 ۵۰ هزار امدادگر آموزش‌دیده  
 
استان اردبیل جزو ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجای می‌گذارد.