جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

لیگ‌های استانی تکواندو در اردبیل راه اندازی شود - خبر

 

 

لیگ‌های استانی تکواندو در اردبیل راه اندازی شود

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: تکواندو رشته المپیکی هست و باید به دنبال راه اندازی لیگ استانی باشیم.

لیگ‌های استانی تکواندو در اردبیل راه اندازی شود

سجاد انوشیروانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل در جلسه با رئیس هیات تکواندوی استان اردبیل با تاکید بر اینکه رشته تکواندو یک رشته المپیکی می‌باشد گفت: از هیات استان انتظار می‌رود که نسبت به راه اندازی لیگ استانی بین باشگاه‌ها اقدام لازم را انجام دهد و در تمامی رده‌های سنی نسبت به تیم داری درسطح استان، منطقه و حتی کشوری بصورت ویژه برنامه داشته باشد.

او اضافه کرد: تکواندو استان اردبیل با توجه به ظرفیتی که دارد می‌تواند جایگاه خوبی را در کشور داشته باشد تمام سعی و تلاش هیات باید به دنبال کسب سهمیه سکو‌های تیم ملی باشد.

مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل تصریح کرد: استعداد یابی در رده‌های سنی مختلف به ویژه رده‌های پایه، تیم داری در لیگ‌های منطقه‌ای و کشوری و آموزش باید در راس برنامه‌های هیات‌های ورزشی به خصوص تکواندو باشد.

انوشیروانی تصریح کرد: اگر بخواهیم به دنبال توسعه زیر ساخت‌های ورزشی و همچنین پیشرفت ورزش استان در سطح کشور باشیم باید لیگ‌های استانی را راه اندازی بکنیم و این لیگ می‌تواند انگیزه‌ای برای ورزشکاران باشد.

رئیس هیات تکواندوی استان اردبیل گفت: ۹۲ مربی آقا و خانم در سطح استان اردبیل در این رشته فعال هستند ۵۱ نفر داور هم در این رشته ورزشی در استان اردبیل وجود دارد.