جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

لزوم کنترل قیمت محصولات در بازار/لزوم ورود وزارت صمت به بازار لاستیک - خبر

 

 

لزوم کنترل قیمت محصولات در بازار/لزوم ورود وزارت صمت به بازار لاستیک

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش 20درصدی قیمت لاستیک در کشور گفت: متأسفانه عملکرد دولت در حوزه نظارت بر بازار لاستیک قابل قبول نیست.

لزوم کنترل قیمت محصولات در بازار/لزوم ورود وزارت صمت به بازار لاستیک

سخنگوی کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قطعا حوزه حمل و نقل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بروز مشکلات برای این بخش تبعات بسیاری را برای اقتصاد کشور به دنبال دارد.

بدری بر لزوم ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به بازار لاستیک تأکید کرد و ادامه داد: دولت باید نسبت به قیمت‌گذاری واحد برای محصولات تایر اقدام کند و همچنین باید در حوزه نحوه قیمت‌گذاری، فروش و توزیع لاستیک نظارت و بازرسی ویژه‌ای صورت گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی نیز باید به تلاطمات بازار لاستیک ورود کند، قطعا در صورت برخورد با دلال بازی ها می توان بازار را به سمت ثبات هدایت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمارها در یک سال گذشته وزارت صمت اقدام به واردات حدود یک میلیون حلقه لاستیک برای ماشین های سنگین کرده، اما در شرایط کنونی باز هم خودروها به یک میلیون حلقه لاستیک نیاز دارند، از این رو این کمبود تایر در بازار موجب تشدید قیمت ها شده است.