جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

لزوم پاکسازی حریم دره‌رود اصلاندوز/ تامین آب پایدار در اولویت باشد - خبر

 

 

لزوم پاکسازی حریم دره‌رود اصلاندوز/ تامین آب پایدار در اولویت باشد

نماینده اصلاندوز در شورای اسلامی استان اردبیل گفت: حریم منطقه دره‌رود را باید از وجود زباله‌ها و پسماندها پاکسازی کرد.

لزوم پاکسازی حریم دره‌رود اصلاندوز/ تامین آب پایدار در اولویت باشد

هادی عبدالله‌وند اظهار کرد: در طول تاریخ، تمدن‌های بشری برمحور و مدار آب شکل گرفته‌اند که در ایران نیز تمدن آب‌سالار محور و اساس ارتزاق و سکونتگاه‌های جامعه عشایری و روستایی بوده است.

وی افزود: امروز نیز آب به یک موضوع و مساله استراتژیک ملی تبدیل شده که ضرورت دارد با یک نگاه واقع‌بینانه و افق روشن به تقویت و توسعه منابع آب کمک کنیم.

نماینده اصلاندوز در شورای اسلامی استان اردبیل بیان کرد: ایران کشور خشک و نیمه خشک به شمار می‌رود و از همین روی با چالش کم آبی روبروست که ضرورت دارد برای بهینه مصرف کردن منابع آب از همه ظرفیت‌های فرهنگی، ارزشی و تقویت باورهای عمومی استفاده کرد.
 

وی تصریح کرد: باید مشکلات و چالش‌های پیش‌رو در مناطق شهری و روستایی از بابت تخریب و نابودی تدریجی رودخانه‌ها و مسیل‌ها برطرف شود و در کنار آن زمینه برای حفظ حیات رودخانه‌ها مهیا شود.

عبدالله‌وند بیان داشت: هرسال غرق‌شدگی عده‌ای در کانال‌ها و آب‌های جاری منطقه تلخکامی‌هایی را به همراه می‌آورد که امیدواریم با ساماندهی ساختمان‌های موجود آب امور آب مغان جلوی مغان جلوی این خسارت‌ها با نصب حفاظ و علایم هشداردهنده در تاسیسات آب مغان گرفته شود.

نماینده اصلاندوز در شورای اسلامی استان اردبیل تشریح کرد: نرخ رشد جمعیت اصلاندوز به نسبت منابع آب موجود همخوانی ندارد و ضرورت دارد با یک برنامه‌ریزی صحیح به سمتی حرکت کنیم تا تعادل و توازن با مصرف درست آب برقرار شده و از تنش در این حوزه جلوگیری شود.

عبدالله‌وند به قطعی آب در مناطق روستایی اصلاندوز اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب نسبت به تامین آب پایدار در مناطق شهری و روستایی اصلاندوز اقدام عاجلی انجام شود.