سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

لزوم معرفی کتاب به‌عنوان مهم‌ترین عنصر فرهنگی در جامعه - خبر

 

 

لزوم معرفی کتاب به‌عنوان مهم‌ترین عنصر فرهنگی در جامعه

مدیر کل صداوسیمای مرکز اردبیل بر لزوم شناساندن و معرفی کتاب به‌عنوان مهم‌ترین عنصر فرهنگی تاکید کرد.

لزوم معرفی کتاب به‌عنوان مهم‌ترین عنصر فرهنگی در جامعه

علی ملااحمدی صبح امروز در دیدار با مدیر کل و جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: رسانه٬ها می‌توانند در راستای معرفی کتاب به‌عنوان مهم‌ترین عنصر فرهنگی در جامعه گام‌های مؤثری بردارند.

وی افزود: رسانه‌های گروهی نیز از ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برخوردار است و صداوسیمای مرکز اردبیل از آمادگی کامل در راستای معرفی کتاب به‌عنوان ماندگارترین و مهم‌ترین عنصر فرهنگی برخوردار است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز اردبیل با اشاره به تهیه و تولید برنامه‌های مختلف در صداوسیمای مرکز اردبیل در حوزه کتاب و کتابخوانی، بیان کرد: در در طول «هفته کتاب» ۲۱ ساعت برنامه تهیه و پخش شده است که ۱۱ ساعت در معاونت سیما و ۱۰ ساعت آن در معاونت صدا تولید و پخش شده است.

ملااحمدی از تولید ۲۳ مورد خبر، عکس نوشته و اینفوگرافیک با موضوع کتاب در بیست هفتمین دوره هفته کتاب در صداوسیما اردبیل خبر داد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تهیه و تولید مختلف در حوزه کتاب در صداوسیما مرکز اردبیل تداوم خواهد داشت.

در ادامه این دیدار، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با قدرانی از اقدامات صورت گرفته در صداوسیمای مرکز اردبیل در حوزه کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند مشارکت کلیه دستگاه‌های فرهنگی است که در این راستا صداوسیما مهم‌ترین نقش را برعهده دارد.

پروانه رضاقلی‌زاده تصریح کرد: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی باید همتی مداوم و سنجیده به کار گرفته شده است و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با برگزاری برنامه٬های مختلف فرهنگی در   استان به دنبال سوق دادن آحاد و اقشار مختلف مردم به سمت کتاب و کتابخوانی است.

به گزارش خبرگزاری فارس در پایان این دیدار به لحاظ اقدامات موثر صداو سیما مرکز اردبیل در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، لوح سپاسی از طرف معاونت توسعه و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به مدیر کل صداوسیمای استان اردبیل اهدا شد.