سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

لزوم رعایت نکات بهداشتی در واحدهای تولیدی و صنعتی/ تأمین و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم - خبر

 

 

لزوم رعایت نکات بهداشتی در واحدهای تولیدی و صنعتی/ تأمین و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان در شرایط کنونی ملزم به رعایت نکات بهداشتی در واحدهای خود هستند و حمایت‌های لازم برای تأمین موادضدعفونی کننده مورد نیاز انجام می‌گیرد‌.

لزوم رعایت نکات بهداشتی در واحدهای تولیدی و صنعتی/ تأمین و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم

ارژنگ عزیزی ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی رعایت بهداشت در محل کار واحدهای تولیدی و صنعتی لازم و ضروری است و واحدهای صنعتی همیشه و به‌ویژه در شرایط فعلی ملزم به رعایت نکات بهداشتی هستند.

وی افزود: درصورت نیاز از واحدهای تولیدی برای تأمین مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز برای مصرف در واحد تولیدی، حمایت‌های لازم  به‌عمل می‌آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل بیان کرد: اولین جلسه‌ ستاد تنظیم بازار استان اردبیل در سال ۹۹ در راستای مدیریت بازار و جلوگیری از افزایش قیمت بی‌رویه کالاها با اعضای جلسه در مرکز استان برگزار شد و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

تأمین و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به نیاز استان برای اقلام سلامت محور از جمله الکل، ژل ضدعفونی کننده و ماسک در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سازمان صمت استان، در تهیه مواد اولیه واحدهای تولیدی ضدعفونی کننده با دستگاه‌هایی که در تأمین و توزیع کالا های مذکور دخیل هستند، هماهنگی حداکثری را دارد تا مشکلی پیش نیاید.

صادقی تصریح کرد: این سازمان بدون تعطیلی در تأمین و توزیع کالاهای اساسی و سلامت محور با استفاده از ذخایر نسبت به استمرار تأمین نیاز بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی تا اشباع بازار و متعادل شدن روند عرضه و تقاضا به‌صورت مستمر فعالیت دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از افزایش کیفیت نان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش کیفیت آرد، کیفیت نان نیز به‌صورت قابل توجهی افزایش یافته است.

صادقی در ادامه ضمن اشاره به توزیع میوه عید اظهار داشت: قیمت میوه سیب و پرتقال ۵ هزار تومان است که در آدرس‌های میدان بسیج، جانبازان، میدان باکری، علی‌آباد، میدان جهاد، چهارراه حسینه، میدان سینا و میدان وحدت توزیع می‌شود و توزیع میوه تا زمانی که نیاز باشد، ادامه خواهد داشت.