جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

لزوم حل مشکلات معلولان در جامعه/ ۴۰ درصد معابر شهری خلخال مناسب‌سازی شده است - خبر

 

 

لزوم حل مشکلات معلولان در جامعه/ ۴۰ درصد معابر شهری خلخال مناسب‌سازی شده است

فرماندار خلخال گفت: سخت‌ترین زندگی در شرایط کنونی، دامنگیر جامعه معلولان است که حل این مشکلات نگاه ویژه دولت و مجلس را می‌طلبد.

لزوم حل مشکلات معلولان در جامعه/ ۴۰ درصد معابر شهری خلخال مناسب‌سازی شده است
فریدون بابایی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات معلولان، با اشاره به وجود بیش از یک هزار و ۷۰۰ معلول بیان کرد: زندگی معلولان در شرایط کنونی بسیار سخت شده است و تنها راه حل برای حل مشکلات معلولین جامعه نگاه ویژه دولت و مجلس به این موضوع است.
 
وی افزود: حتی اگر به یک معلول، تسهیلاتی هم ارائه شود، این فرد به خاطر عدم توانایی در بازپرداخت تسهیلات دوباره با مشکل مواجه می‌شود.
 
فرماندار خلخال بیان داشت: باید مشکلات این قشر با جمع‌آوری مستندات معلولین شهرستان و استفاده از ظرفیت قانونی نمایندگان مجلس در تربیون‌های کشوری مطرح و یک راه حل اصولی اندیشیده شود.
 
وی خواستار اجرای عملی طرح جذب سه درصد معلولین در دستگاه‌ها و ادارات شد و بیان کرد: باید متناسب با وضعیت فیزیکی معلولین، در هر شهرستان برای اشتغال و ادامه زندگی این عزیزان راهکاری معقول در فراروی مسؤولان قرار داده شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، بابایی گفت: در کل باید مشکلات ساختاری از پیش پای معلولین برداشته شود تا این قشر نیز با برخورداری از خدمات مناسب، به زندگی عادی ادامه دهند.