جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

لزوم توسعه گردشگری در کشور/ رشد 25درصدی صنعت گردشگری کشور - خبر

 

 

لزوم توسعه گردشگری در کشور/ رشد 25درصدی صنعت گردشگری کشور

دبیر کل کمیته ایرانی اکو گفت: گردشگری جزو صنایع رو به رشد در دنیا است و باید در جهت توسعه گردشگری کشور تلاش کنیم.

لزوم توسعه گردشگری در کشور/ رشد 25درصدی صنعت گردشگری کشور

محمد رضا کرباسی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس نمایشگاه اکو در اردبیل اظهار کرد: گردشگری جزو صنایع رو به رشد در دنیا است و در کشور توسعه گردشگری را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: بسیاری از بیماران در کشورهای عضو اکو به کشورهای غیر عضو سفر می‌کنند که این موضوع باید با توسعه خدمات گردشگری تغییر یابد.

دبیر کل کمیته ایرانی اکو تاکید کرد: در سال ۲۰۱۷، ۱۷۰ هزار توریست وارد کشور شده که نشان دهنده رشد ۲۰ تا ۲۵ درصدی صنعت گردشگری کشور است اما این روند باید افزایش یابد.

پیام اصلی اجلاس اکو صلح، امنیت و سلامت است

حسین پیرمؤذن، رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل نیز در این مراسم اظهار کرد: پیام اصلی اجلاس بین المللی کشورهای عضو اکو صلح، امنیت و سلامت است.

وی افزود: اجلاس اکو می‌تواند فرصتی برای حرکت کردن به سمت جهانی امن باشد و برنامه ما در این اجلاس تقویت همکاری‌ها و توجه به دیپلماسی گردشگری در این خصوص خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل تصریح کرد: تقویت دیپلماسی گردشگری تنها یک راهبرد و برنامه نیست بلکه یک ضرورت مهم جهت تقویت سلامت در منطقه و توجه به مزیت‌های اقتصادی آن برای کشورهای عضو اکو است.

پیرمؤذن تاکید کرد: بخش مهمی از اقتصاد دنیا بر پایه گردشگری قرار دارد و بخش بسیار ویژه‌ای از این کار در چرخه گردشگری سلامت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس وی گفت: توجه به توسعه گردشگری سلامت در بین کشورهای عضو می‌تواند باعث بهبود اقتصاد این کشورها شود.