سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

لزوم توجه دستگاه‌های اجرایی به مساله ازدواج و طلاق در جامعه - خبر

 

 

لزوم توجه دستگاه‌های اجرایی به مساله ازدواج و طلاق در جامعه

جلسه ستاد تسهیل ازدواج با حضور مسؤولان و صاحب‌نظران این حوزه برگزار و لزوم توجه دستگاه‌های اجرایی در خصوص فرهنگ‌سازی و تسهیل در ازدواج تاکید شد.

لزوم توجه دستگاه‌های اجرایی به مساله ازدواج و طلاق در جامعه
جلسه ستاد تسهیل ازدواج استان اردبیل عصر امروز در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد و در جلسه فوق مدیران دستگاهای اجرایی و صاحب نظران استانی راهکارهای مورد نظر در خصوص تسهیل در ازدواج را بیان کردند.
 
بهروز ندائی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل در این جلسه با اشاره به آمار ارائه شده در خصوص طلاق در استان اظهار کرد: وقتی به شکل غلط و نادرست در موضوعی اطلاع‌رسانی و آماردهی می‌شود در جامعه یأس و ناامیدی پدید می‌آید، دستگاه‌های اجرایی استان باید به شکل درست و واقعی اقدام به آماردهی کنند.
 
وی افزود: اگر دستگاه‌های اجرایی وظایف دقیق خود را در حوزه تسهیل ازدواج انجام دهند و تا حد توان به آن وظایف عمل کنند در این‌صورت نتیجه مطلوب به دست خواهد آمد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل تصریح کرد: مخارج ازدواج در کشور ما بسیار بالا است و در استان اردبیل پس از مسکن بیشترین مخارج یک فرد در طول زندگی، ازدواج است و همین امر در کاهش آمار ازدواج و ایجاد مشکلات برای جوانان تاثیر بسزایی دارد.