رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

لزوم الگو قراردادن شهیدان - خبر

 

 

لزوم الگو قراردادن شهیدان

یکی از پر افتخارترین جلوه های ایثار وفداکاری ملت ایران در دوران 8 سال دفاع مقدس اتفاق افتاد. در این دوران  اهالی استان اردبیل با تقدیم بیش از سه هزار و 400 شهید و  11 هزار و 194 جانباز و آزاده نقش ارزنده ای در خلق این حماسه عظیم ایفا کردند.

 

 لزوم الگو قراردادن شهیدانی مثل میر محمود بنی هاشم  لزوم الگو قراردادن شهیدانی مثل میر محمود بنی هاشم  لزوم الگو قراردادن شهیدانی مثل میر محمود بنی هاشم  لزوم الگو قراردادن شهیدانی مثل میر محمود بنی هاشم

 

تاریخ ، رشادت رزمندگان غیور استان اردبیل در قالب تيپ 40 مستقل پياده ارتش و گردانهای علی اصغر و قاسم لشگر عاشورای سپاه پاسداران را فراموش نخواهدکرد.

هر کدام از این رزمندگان شهید و ایثارگر، الگوهای ارزشمندی برای نسلهای حاضر وآینده هستند که شهید میر محمود بنی هاشم یکی از این چهره های شاخص است.  

مرور اجمالی زندگینامه شهید بنی هاشم نشان می دهد که چگونه از محروم ترین مناطق ، انسانهایی بزرگ به پا خواستند که با تربیت در سایه آموزه های اسلام و انقلاب و در سایه پیروی از ولایت فقیه و با الهام گرفتن از شهدای عاشورا توانستند در مسر آزادگی گام بردارند و به رفیع ترین درجات که همانا شهادت در راه خداست دست یابند.

شهید محمود بنی هاشم پس از سالها حضور در عملیاتهای مختلف از جمله آزاد سازی مهران ، بیت المقدس ، عملیاتهای والفجر 2 و 4 ، به عنوان فرمانده گردان حضرت علی اصغر (ع) منسوب شد و دوشادوش همرزمان خود نقش فعالی در عملیاتهای خیبر و کربلای 8 ایفا کرد. این فرمانده بزرگوار در نهایت در جریان عملیات نصر 7 در منطقه سردشت  و در ارتفاعات دوپازا ، در حالی که پیشاپیش نیروهایش در حرکت بود بر اثر اصابت تیر در 15 مرداد 1366 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

حال که 27 سال از زمان شهادت آن رزمنده شجاع می گذرد، آنچه بر عهده نسل حاضر است شناخت شخصیت هایی مثل شهید بنی هاشم و ادامه راه آنهاست.

شهدای ما راهی را که پرورگار عالم در قرآن کریم به انسان نشان داده است را انتخاب کردند و راه سید مظلومین سید الشهدا (ع) را ادامه دادند. امروز وصیت نامه شهیدانی مثل شهید بنی هاشم گنجینه ارزشمندی است که نباید از مطالعه آن غفلت کنیم

  منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل