رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۸

لزوم اقتدار کشورمان در مقابل روحیه استکباری آمریکا و اروپا - خبر

 

 

لزوم اقتدار کشورمان در مقابل روحیه استکباری آمریکا و اروپا

امام جمعه اردبیل بر لزوم اقتدار کشورمان در مقابل زیاده خواهیهای استکبار تاکید کرد.

لزوم اقتدار کشورمان در مقابل روحیه استکباری آمریکا و اروپا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ایت الله عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه این روزها با ورود دولت محترم به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، داد اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بلند شده که ایران باید به تعهدات خود در برجام عمل کندگفت: این یعنی ما به تعهدات خود در برجام عمل نمی کنیم ولی شما باید یک طرفه عمل کنید , این هم تفرعن است، هم اهانت و هم تحمیق . نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اقدامات استکباری آمریکا در نقض حاکمیت ملی کشورها اظهار کرد: آمریکا عملا می‌گوید ملت‌ها باید با حاکمیت ملی خداحافظی کنند. چهل سال است که ما را تحت فشار گذاشته‌اند , جرم ما این است که ما با حاکمیت ملی و با گذشته پر افتخار خود خداحافظی نمی‌کنیم.

آیت الله عاملی ادامه داد: مشروعیت با دفاع از عدل، صلح، حقوق مظلومان و مبارزه با استبداد، استئثار و ظلم به وجود می‌آید و آمریکا خود، دقیقا ضد اینها را دارد و لذا نامشروع‌ترین دولت دنیاست. وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به اجرای برخی برنامه های ضد شرعی در عربستان تصریح کرد: مرجع دینی عربستان اسم خود را گذاشته مفتی اعظم اما با سکوت خود این فجایع را امضاء می‌کند.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عزیزان جانباز، آزادگان و خانواده شهدا ولی نعمت ما هستند از دولت خواست نابسامانی وضعیت بیمه جانبازان، آزادگان و خانواده شهداء را رفع کند.

امام جمعه اردبیل همچنین حمایتهای آمریکا از لابی ارمنی را با هدف ضربه زدن به جمهوری آذربایجان ارزیابی و آن را محکوم کرد و به دولت آذربایجان توصیه کرد به ملت خود و جوانان مسلمان اعتماد کنید. وی همچنین با اشاره به اکتشافات اخیر معدنی در شهرستان مشکین شهر گفت: امید است معادن دیگری نیز کشف و مشکین به قطب معادن تبدیل شود مهمی که با اکتشاف مس، عملیات اجرایی شهرک تخصصی معدن نیز در مشکین شهر شروع می شود.