سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

لزوم استفاده از ظرفیت‌های تربیتی رزمندگان دفاع مقدس - خبر

 

 

لزوم استفاده از ظرفیت‌های تربیتی رزمندگان دفاع مقدس

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر باید از ظرفیت‌های تربیتی رزمندگان و نسل بازمانده از دوران دفاع مقدس به نحو شایسته استفاده کنیم.

لزوم استفاده از ظرفیت‌های تربیتی رزمندگان دفاع مقدس

اکبر بهنام‌جو در مراسم تجلیل از رزمندگان شاغل در استانداری و فرمانداری اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر باید از ظرفیت‌های تربیتی رزمندگان و نسل بازمانده از دوران دفاع مقدس به نحو شایسته استفاده کنیم.

وی افزود: باید با الگو قرار دادن این شخصیت‌ها و استفاده از حضور این نسل، از بروز آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در بین خانواده‌ها، نوجوانان و آحاد جامعه جلوگیری کنیم.

فرهنگ ریل توسعه است

استاندار اردبیل ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده و وظیفه همه ما حراست از این فرهنگ و انتقال آن به نسل‌های آینده است.

بهنام‌جو بیان کرد: در حال حاضر جامعه ما به فرهنگ دفاع مقدس که فرهنگ مقاومت، همدلی و تلاش توام با بی‌توجهی به مادیات، نیازمند است.

وی تصریح کرد:   و بدون پرورش فرهنگ اصیل و مناسب، هیچ اقدام عمرانی و توسعه‌ای کارساز نخواهد بود.

اهمیت موزه دفاع مقدس استان اردبیل

استاندار اردبیل با اشاره به بهره‌برداری از فاز اول موزه دفاع مقدس استان، اظهار کرد: این مکان به عنوان منبعی از ذخایر ارزشمند دفاع مقدس استان اردبیل در حفظ و احیای فرهنگ ایثار و شهادت از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهنام‌جو افزود: در این مرکز آثار ارزشمندی از نوشتارها، عکس و تمام مستندات دوران دفاع مقدس و رزمندگان استان اردبیل به نمایش درمی‌آید تا همه مردم و گردشگران از این آثار استفاده کنند.

۳۴۰۰ شهید استان اردبیل افتخاری برای منطقه

وی با اشاره به رشادت‌های کم نظیر اهالی استان در طول تاریخ در عرصه دفاع از وطن، ادامه داد: وجود ۳ هزار و ۴۰۰ شهید والامقام در استان اردبیل افتخاری برای منطقه است.

استاندار اردبیل گفت: علاوه بر دوران دفاع مقدس، استان اردبیل در زمان انقلاب و دفاع از حرم اهل بیت(ع) نیز شهدایی تقدیم کرده است.