جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

لزوم استفاده ادارات و دستگاه‌های اجرایی از انرژ‌ی‎‌های تجدید پذیر - خبر

 

 

لزوم استفاده ادارات و دستگاه‌های اجرایی از انرژ‌ی‎‌های تجدید پذیر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران، حداقل ۲۰ درصد از انرژی مصرفی مؤسسات، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و غیر دولتی باید از انرژی‌های تجدید پذیر خورشیدی و بادی تأمین شود.

لزوم استفاده ادارات و دستگاه‌های اجرایی از انرژ‌ی‎‌های تجدید پذیر

حسن محمدی اظهار کرد: بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران، حداقل ۲۰ درصد از انرژی مصرفی مؤسسات، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و غیر دولتی باید از انرژی‌های تجدید پذیر خورشیدی و بادی تأمین شود و در این راستا ضروری است تا ادارات و نهادهای مشمول این قانون در اردبیل نیز به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: هر دستگاهی که نسبت به انجام این امر مهم تا پایان تابستان سال ۹۸ اقدام نکرده است تعرفه ۲۰ درصد برق مصرفی آنان بر اساس تعرفه نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدید پذیر (حدود یازده هزار ریال به ازای هر کیلووات ساعت) محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با بیان اینکه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر دارای مزیت‌های زیست محیطی است،تصریح کرد: این تصمیم‌گیری نقش چشم‌گیری در رشد تولید انرژی پاک کشور و تأمین برق مصرفی دارد.

محمدی گفت: به منظور ممانعت از افزایش چندین برابری هزینه‌های برق مصرفی ادارات و دستگاه‌های اجرایی و تأثیر قابل توجه به کار گیری نیروگاه‌های تجدید پذیر به ویژه انرژی خورشیدی در کاهش هزینه‌های جاری دستگاه‌های اجرایی استان و همچنین کمک به تأمین مطمئن برق، کاهش تلفات شبکه برق‌ رسانی و کاهش پیک روز شبکه برق دستگاه‌ها باید اقدامات لازم را حداکثر تا پایان آذر ماه سال جاری انجام دهند در غیر این صورت این شرکت به ناچار نسبت به اعمال تعرفه جدید برابر مصوبه اقدام می‌نماید.